Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek ha nemtudok mit...

Mihez kezdjek ha nemtudok mit kezdeni a depresszióval?

Figyelt kérdés

4 éve lehetek depressziós, de pontosan én se tudok. Az idő során jövök rá, hogy ez valószínűleg nem normális, hogy folyamatosan csak egy üresség van bennem, ha éppen nem szorongok. Nem tudok örülni dolgoknak sem. Van párom aki érzem, hogy szeret de egyszerűen mintha ezt fel se tudnám fogni. Főleg, hogy a múltban azért nem mindig volt legjobb a kapcsolatunk. De ez most mellékes is, nem a párkapcsolatról szeretnék érdeklődni. Élsportoló voltam, azonban mára már ha nem muszáj a házból kimenni is kész szenvedés.


A pszichológiai munkában ugyan bízok, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak, hogy magánpszichológushoz járjak. A gyógyszeres kezelés ellen vagyok, hiszen pár szerből sikerül függőséget is összehoznom.


Mostanában maximum benzo nyugtatókat használok, de igyekszek minél ritkábban, mivel ez tudom, hogy nem hosszútávú megoldás.


Esetleg valaki ment már át hasonlón, és le lehet ezt küzdeni egyedül?


Hiszen amikor azt hinnéd nem lehet rosszabb, mindig lehet.



2022. márc. 30. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Ha depressziós vagy azt pszichiáter állapítja meg. Jobb gyógyszerrel jobban lenni, mint gyógyszer nélkül szenvedni.
2022. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

A depresszió puszta kèmia. Gyógyszerek nèlkül ne várd hogy jobban leszel. Felborult az agyad hormonháztartása ezt egy motivációs idèzettel aligha lehet helyre hozni.

Bírom amikor valaki kètsègbeesetten gyógyulni akar de gyógyszert azt neeem.

Ha meg akar valaki gyógyulni az mindent megtesz ezèrt ha nem meg válogatunk akkor nincs is miről beszèlni.

2022. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!