Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szeretik a szakember...

Miért nem szeretik a szakemberek, mikor valaki, miután 10 évet olvasgatott a témákban, erősen gyanítja mi a betegsége?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom azért, mert napi szinten találkoznak olyan pácienssel, aki úgy megy oda hozzájuk: "A panaszaim az, hogy..., ezekkel kapcsolatosan azt olvastam a neten/találtama keresőben/mondták a fórumon/Fb-n, hogy... Tehát ez a betegségem, amire a legjobb gyógyszer a ... gyógyszer, amit szeretnék kérni"...

Ilyenekről, hasonlókról orvosok beszámolnak és ha valaki elkezd ilyen irányba menni, azt feltételezhetik róla.

Ez persze nem biztos hogy így van, de a mai világban gyakori, hogy a napi szinten ezzel foglalkozó szakembert egyetlen kereséssel vagy utánaolvasással "megpróbálják leiskolázni" - esetleg a szakemberben alakul ki ez az érzés a beteget hallgatva.

2022. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai egészségügyben sajna rászorul az ember. Akkor is, amikor megkapja az időpontot 3 hónap múlvára, meg akkor is, amikor az edott orvos az aznapi 888. betegként unottan, érdeklődést nem tanusítva hajít ki 1 perc alatt.


Normális rendszerben érteném, hogy miért baj, de most nem tudom, mit tehetne mást a beteg a hónapok alatt, amíg nem jut be vizsgálatra.

2022. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem mindenhol van sokhónapos várakozás.
2022. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tény. Ha rendes ellátást kap, akkor szerintem is lehet hagyatkozni az orvosra.
2022. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva, ma miután elmeséltem a pszichiáteremnek a tapasztalataimat az általa felírt gyógyszerről megkérdezte tőlem: Maga szerint akkor most mi legyen? Hát van ilyen is. Persze megrökönyödtem és a válaszom az volt, hogy fogalmam sincs.
2022. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Azért kérdezte esetleg, hogy "kívánod -e tovább szedni ezt a mellékhatások ellenére, vagy váltás legyen?"
2022. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem úgy jött le a beszélgetésben. De még ha igazad is lenne most én mondjam meg mi legyen? Ő az orvos, neki kell tudnia mi legyen.
2022. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Jó kérdés, de amikor meg kérdez a beteg ráadásul drága magánrendelésen, akkor pedig az a baj hogy túl sok kérdése van.
2022. ápr. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!