Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől legyek boldog egy ilyen...

Mitől legyek boldog egy ilyen kegyetlen világban?

Figyelt kérdés

Aszociális és depressziós vagyok.

Életem során eddig nem volt olyan hogy egy emberben egyáltalán ne csalódjak. Már nem hiszek abban hogy létezik jólelkű ember. Nem értem az életnek az értelmét és hogy miért kell itt lennem. Egyedül anyámat szeretem, rajta kívül senkit, de benne is csalódok néha. Senkiben nem merek már bízni, és úgy érzem belefáradtam az életbe.



2022. márc. 31. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Kventiaxal átalszod az egész napot, ergo a világ nem tűnik kegyetlennek.
2022. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkább meghalok.
2022. márc. 31. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

A boldogság elérése egy nagyon érdekes téma.

Engem nagyon foglalkoztatott mindig is. Mert gondolj csak bele, a pénz tényleg nem boldogít magában. Nagyon sok a dolgozó ember akinek bár van pénze, nincs energiája vagy szabad ideje, és nem boldog.

Az hogy mi vezethet el téged a boldogságig csakis rajtad áll mert személyre szabott, de én tudok ajánlani 2 ötletet.


1: Saját elméletem: A "Boldogság méter"

Amióta elkezdtem dolgozni, észrevettem magamon, hogy a boldogság szintem lényegesen zuhant. Tehát nem vagyok boldog, nagyon sok a negatív dolog ami történik egy napon, a sok stresszt pedig a páromon vezettem le, ami szintén nem túl jó dolog. Úgy éreztem, hogy az élet egy szomorú taposómalom, és ez csak egyre rosszabb lesz.


Aztán megálltam egy kicsit, és elgondolkodtam. Kísérletként kitaláltam egy elméletet amivel elérhetném én, személy szerint a boldogságot. Ez aztán eszkalálódott, és a mai napon egy nagyon szép elmélet, rendszer lett az egészből. Ezt úgy hívom hogy "boldogság méter" (mostantól hívjuk úgy ahogy kitaláltam: "Happiness méter")


Tegyük fel, hogy az ember boldogságát mérni lehet. Ha így van, mondjuk azt, hogy egy átlag ember boldogsági szintje -1000 és 1000 között mozog. Ennél se lentebb, se fentebb nem juthat senki. A -1000-ret elérő emberek öngyilkosak lesznek, az 1000-ret meg életed leges legboldogabb pillanata jelenti, gyerek születés, házasság, lottó nyeremény, stb.


Mondjuk azt hogy egy egészséges ember Happiness szintje egy átlagos nap folyamán felkeléskor 0, és egy átlagos napon 300-400nál fentebb sosem jut (de ez már jónak mondható, kb 500-600nál mondanád, hogy ez egy nagyon jó nap volt.)


A tudomány az oldalunkon tehát, itt most már rajtad áll, hogy ezt a Happiness métert minden nap hogyan alakítod. Mindig képzeld magad elé, egy hosszú csík, középen egy pont, bal oldalon piros a csík, jobb oldalán zöld.


Legyen az a feladat, hogy tartsd a zöld terepen a csíkot.


Hogyan csináljuk.


Az én módszerem az az, hogy tényszerűen bepontozok mindent, ami egy nap folyamán történhet, hogy az hogyan hat ki a méterre.

- Negatív dolgon gondolkodok ? -50 pont...

- Beveszek a nap folyamán egy rágható C vitamint, majd magnézium + B6 vitamint, hogy egészségesnek érezzem magam? +10 pont

- Eszek valami finomat, és értékelem magát azt, hogy finomat eszek, és élvezem a pillanatot, és engedem hogy jó érzésekkel töltsön el egy finom kaja is? +30 pont

- Hallgatok egy jó zenét +15 pont

- Megiszok egy finom, ízesített kávét egy jó kávézóból a környéken ebédszünetben +10 pont

- Ebédszünetben leülök egy kicsit kint a parkban és hallgatom a madárcsicsergéseket, élvezem a napfényt, és elengedem magam, lazítok egy kicsit +40 pont

- Munka után játszok egyet a kutyámmal +20 pont

- Este csinálok magamnak egy kád forró habfürdőt, fürdősóval, közben szürcsölgetek egy pohár bort, miközben jazz zenét hallgatok +150 pont



Tehát érted. De miért i jó ez?

- Konkrétan ráállítod az agyadat arra, hogy keresd, és ÉRTÉKELD a pozitív dolgokat a napod során. Ezek lehetnek bármilyen kicsi pozitív dolgok, a sok kicsi sokra megy elvén össze szeded magadnak a boldogságot.

- Tudatosan kerülni fogod a negatív dolgokon való rágódást, azt, hogy elrontsd a jókedvedet, mert látod magad előtt a métert, és fontos lesz neked hogy zölden tartsd.


Ezzel a felfogással nekem az életem gyökeres fordulatot vett, és elérhettem azt, hogy mélyen, belülről, a hasamból, a mellkasomból, őszintén érezzek igazi esszenciális boldogságot a nap során, többször is. Még az asszony is megjegyezte hogy mi történt velem, mert nem vagyok feszült, sőt, csak mosolygok és nevetgélünk mikor együtt vagyunk. Egy más ember lettem.


Kihúztam a fejem a sötétségből amit magamnak gyártottam, és elkezdtem tudatosan, megtervezve boldogan tartani magamat. Mert ez az én feladatom, nem másé.



2: Második javaslatom 3 könyv lenne. A Dalai Lámával való beszélgetést taglalják, és talán elgondolkodtató lenne elolvasni őket. A boldogság művészete, a boldogság esszenciája, de az összes ilyen Dalai lámás boldogságos könyvet megéri megnézni. Tényleg tud valamit az öreg, és rávilágít arra, mennyire egyszerű dolog is lenne boldognak lennie az embernek.

2022. ápr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!