Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy autista...

Lehetséges, hogy autista spektrum zavarral küzdök?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült elnyomnom magamban a gyanút, de mostanában történt, hogy két tanárom (az egyiknek valami pszichológiával kapcsolatos végzettsége is van) el küldött pszichológushoz, és a fiúról, akivel körülbelül fél éve jöttem össze kiderült, hogy olyan zavara van, ami fenn van az autista spektrumon. A tanárok a szorongásom miatt küldtek, illetve zeneművészetibe járok, és kellemetlen úgy például fellépni, ha egyszerűen lefagyok. Az is a problémájuk, hogy egyes eseteket, (mint ezek a lámpalázas pillanatok is) rosszul reagálok le.


Magamon is észlelek tüneteket már amióta tisztában vagyok vele, hogy mik is ezek. És egy 3 éve van, hogy sorban arról a maximum 3-5 barátomról kiderült, hogy egytől egyig autisták, aspergeresek, AD/HD-sek, esetleg OCD-sek. Többen közülük mondták maguktól, mikor a fejemben semmi gyanú nem volt még, hogy észlelnek rajtam is hasonló tüneteket. Eddig próbáltam nem gondolni erre, de lassan tényleg kezd zavarni. Csak az efféle zavarral élők értenek meg, maradnak meg mellettem szerelemben és barátságban. Még a saját családom sem fogja fel, hogy miért nem szeretek emberekkel lenni, szemkontaktust tartani, vagy, hogy miért rossz, ha hozzám érnek (és még sok más), hiába magyarázom el nekik az adott dolog okát.


Mit tudok tenni? Középiskolás vagyok, esetleg az itteni pszichológus tud segíteni? Vajon ő megérti? Túl gondolom csak, hogy lehet velem is van valami hasonló probléma?



2022. ápr. 2. 17:35
 1/2 anonim válasza:
100%
2022. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%
Csak bebeszéled magadnak, mert a többire akarsz hasonlítani. Felejtsd el. Örülj neki hogy nem vagy stigmatizálva.
2022. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!