Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a quetiapine-t elhagytam...

Ha a quetiapine-t elhagytam hirtelen es kicsit hypomanias tuneteim voltak akk en bipolaris lehetek?

Figyelt kérdés

Eredetileg depresszios vagyok, de a pszichiaterem felirt quetiapine-t minden estere, nyugodtabb vagyok meg alszom, de amikor egyszer elhagytam ugy 4-5 nap utan 1 hetig alig aludtam.


Lefekudtem este 10 korul, es hajnali 1 kor ugy elaludtam es felebredtem hajnali 4 kor mint aki mar 1 hete keszul egy kirandulasra es mar alig varom hogy menjek, van energia meg minden.


Igy elso nap annyira nem zavart mert jo volt az energia, motivacio vegre.


Viszont eltelt 2 nap, ismet csak 3 - 4 orakat "aludtam" - kb ebren aludtam, nemtom leirni.


A 3. nap viszont mar xanaxhoz nyultam meg lorazepamhoz hogy tudjak aludni, mert kicsit feltem hogy jo hogy mar 3. - 4. napja alig alszom, de miert nem erzem magam faradtnak? Tanulni akartam, meg tervezni, ilyenek. Oszinten kezdtem felni hogy a szivemmel valami baj lesz ha csak ennyit "alszok".


Aztan 5. nap felhivtam a dokit hogy ez igy nagyon nem lesz jo, nem vagyok faradt, motivalt vagyok, energia az van (de nem repdesek azert), hogy mi a franc legyen. Reggel 6 kor hivtam, mert akkortol rendel. En mar hajnali 4kor kukorekoltam.


Azt mondta vegyem be a quetiapine-t. Mondtam neki nincs nalam, csak xanax, akkor vegyem be azt.


Na vegul 1 - 2 nap eltelt meg igy, aztan elkezdtem a quetiapine-t szedni megint, es aztan jott a sz*r depresszio...


Eddig ilyen tunetem (mania szeru) nem volt soha, ha most tapasztaltam akk lehet hogy mar bipolaris is vagyok enyhen csak az antipszichotikum ezt blokkolja?


2022. ápr. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Lorazepam nem használt?
2022. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1


Nem igazan.


De a xanax sem.


Bevettem 2mg-ot egyszerre (max 0.75mg -ot szoktam) es akkor aludtam kb 5 orat.

2022. ápr. 5. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerotonin szindróma,keress rá kventiaxot szigorúan tilos hirtelen abbahagyni.az agy kemiajat több külföldi pszichiáter is bevallotta H igazából nem tudják H működik az agy valójában.sajnos súlyától,életmódról,kortól is függ kinek mennyi kell a kventiaxbol.az én pszichiáterem tanácsára mozgok egész nap,és visszafogytam a gyógyszer elottire kb.a lényeg,H ez nm játék,olvass utána bébi he ro innak hívják csak mondom. Nekem kis adag kell,de a rendszeresség a fontos,és mindig kb egy időben vedd be és alakítsd úgy az életed,H neked legyen jó,de a gyógyszert vedd komolyan.angolul rengeteg fórum van.veszelyes a hirtelen abbahagyasa.de nekem ez vált be.inkabb szedem mert ez van.a családom kikészített idegileg,és így viszont tudok menni dolgozni védett munkahelyre.sok mozgást ajánlom,mert étvágyat csinál.es sok vizet inni.
2022. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a kvetiapin antipszichotikum, a bipoláris-, és mániás depresszióra is felírják, ill. mivel szedál kis adagban akkor is ha valakinek alvásgondjai vannak.

ha minden nap szedted és hirtelen abbahagytad akkor egyértelmű, hogy e miatt van ez.

a 2 mg xanax kb. ennyi ideig altat, mivel hamar kiürül a szervezetedből.

2022. ápr. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!