Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kell szülői beleegyezés vagy...

Kell szülői beleegyezés vagy akár a tudtuk ahhoz, hogy egy 16 éves elmenjen pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Nélkülük lenne finanszírozva az egész

2022. ápr. 7. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Pszichiáter gondolod fogadni fog?
2022. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

1.: Egy 16 évesnek milyen dilibaja lehet?

2.: Ki fizetné? A maszek 10/óra.

3.: Ha gyógyszerezni vagy műteni kell, oda kell a szülő.

2022. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Azt nem tudom, csak annyit, hogy inkább közöld velük, hogy pszichiáterhez járnál, mert úgy is ki fog derülni, és akkor te iszod meg a levét
2022. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Van akihez kell, van akihez nem. Azt javaslom, hogy menj biztosra. Ha kinéztél magadnak egy szakembert akkor hívd fel/írj neki egy e-mailt, és kérdezd meg hogy kell-e a szülő jelenléte (első alkalommal) /beleegyezése ahhoz, hogy fogadjon. Amennyiben a válasza igen, akkor sem történik semmi, mivel nem fogja felkutatni, értesíteni a szüleidet a kérdésed miatt. Megköszönöd a segítségét, és keresel másik szakembert.

Én egyébként úgy tudom, hogy 18 év alatt gyógyszert csak a szülő tudtával írhat fel. A sima konzultációkhoz nem minden szakember kér szülői beleegyezést.

2022. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok.


Írja már le aki lepontozott, hogy miért tette!

2022. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

2-es és 5-ös, igaz én nem pontoztalak le viszont lehet egy 16 évesnek is rengeteg problémája.


Lehetnek alkoholisták, nárcisztikusak, drogfüggők a szülei. Iskolai bántalmazások, evészavarok. Családon belüli erőszak. Megerőszakolhatták, persze ezek nem feltétlenül igazak a kérdezőre, viszont sok 16 évesnek vannak ilyen problémái. És a fent említettek csak azok amik hirtelen eszembe jutottak.


Abban viszont igazad van, hogy rohadt drága egy alkalom (én 15K/50 percért járok, ami a városomban olcsónak is számít).

2022. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki fizeti???
2022. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok ezt már a kérdezőnek szánom. Könnyebb lenne, ha elmondanád a szüleidnek, mert nem tudom milyen problémáid vannak, de ha durvák és a pszichiáter ön és/vagy közveszélyesnek ítél beutalhat a pszichiátriára, amiről ugye tájékoztatják a szüleid, onnan meg már magyarázkodhatsz és csak rosszabb lesz. Persze, ez nem feltétlenül történik meg, hogy beutalnak, de erre is van pár % esély.

Beszélj a szüleiddel, mondd meg nekik, hogy ez van és ezért szeretnél pszichiáterhez járni. Persze, az elején ki fognak bukni, mert lehet nem is láttak rajtad semmi problémát, viszont utánna támogatni fognak (jobb esetben). A hazugság csak mégtöbb hazugságot von maga után, ami egy idő után fenntarthatatlan és csak rosszabbul jöhetsz ki a helyzetből. Én is sokáig gondolkodtam annó ezen, hogy a hátuk mögött menjek el, mert nem akartam elmondani, hogy amúgy valami nagyon nincs rendbe. De a végén elmondtam és sokkal könnyebb lett minden.

2022. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

6.-ra.


"...lehet egy 16 évesnek is rengeteg problémája.



Lehetnek alkoholisták, nárcisztikusak, drogfüggők a szülei. Iskolai bántalmazások, evészavarok. Családon belüli erőszak. Megerőszakolhatták, persze ezek nem feltétlenül igazak a kérdezőre, viszont sok 16 évesnek vannak ilyen problémái. És a fent említettek csak azok amik hirtelen eszembe jutottak."


És ezeken mit tud segíteni a dilidoki? Rendőrt hív? Szétcseszi az agyat drogokkal?


Ja! és a "nárcisztikus" szót hagyjátok már kérlek!!! Mindenki ezt tolja, mindenre is.

2022. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

segíthet, igenis, csak xanaxot nefogadj el. Scippa, rivotril jók.


Lehet, hogy pszichológus elég, de jó esetben együtt dolgoznak.


Van ahol van iskola pszichológus, illetve egyéb, fiatalokat segítő szervezetek.


Jártam pszichiáterhez, de sokáig halogattam az ilyen "szétcseszi az agyadat gyógyszerrel" emberkék miatt, pedig már előbb rendeződhetett volna az életem.


Ne hallgass az ilyenekre, de ha kapsz gyógyszert esetleg, akkor azoknak olvass utána, vagy ha mellékhatást tapasztalsz, beszélj az orvosoddal illetve

2022. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!