Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy egy pszchiés...

Van olyan, hogy egy pszchiés tünet gyógyíthatatlan?

Figyelt kérdés

Pszchiés testi tünetekre vonatkozik a kérdés.

Tegyük fel, hogy valakinek pszchiésen állandóan vécére kell járni mivel mindig pisilnie kell.

Az orvosok nem tudnak rajta segíteni mivel testi okkal nem magyarázható a tünete.

Létezik olyan, hogy az illető élete végéig szenved ebben az állapotban?

Van olyan, hogy még a pszichiátrián sem tudnak rajta segíteni és az életét ezzel a tünettel kell leélnie?



2022. ápr. 9. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez CSAK AKKOR gyógyítható, ha az illetö hajlandó együttnüködni a terapeutával, és tenni azért, hogy ez a téves kapcsolás megszünjön.

Sajnos a többség csodát vár a gyógyszerektöl meg a terapeutától, és úgy semmi esélye a gyógyulásra!

2022. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Esetleg tudsz erről vmi bővebbet írni? Mióta van, mihez kapcsolható?
2022. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Létezhet olyan, hogy valaki az élete végéig ebben szenved, de akkor többnyire (tehát nem mindig, mindenki!) nem ment vele pszichológushoz, és nem fektetett elég energiát a saját gyógyulásába. Persze lehetnek egyéb nehézségek is, pl. másik pszichológust kell keresni vagy másfajta terápiát kell elkezdeni, illetve valószínűleg hosszabb ideig tart ez az egész, tehát muszáj türelmesnek lenni, de ha valaki elég motivált, hogy leküzdjön egy ilyen problémát, akkor közel sem lehetetlen legalább jelentős javulást elérni.

Ha ebben a helyzetben vagy, akkor szerintem keress egy jó klinikai szakpszichológust, aki kifejezetten foglalkozik hasonlókkal (gyakran vannak konkrétabb szakterületeik), és számodra is szimpatikus (meglepően sokat tud számítani). Legyél motivált, de türelmes, hiszen valószínűleg nem fog minden helyre rázódni egy hónap alatt. Ha hosszútávon nem működik a kezelés, ne félj új szakembert keresni, amíg meg nem találod a neked valót. Tudom, hogy ez sok kidobott idő és még több pénz, de ha végre rátalász a jó szakemberre/terápiás módszerre, akkor már nagyon is megéri energiát fektetni bele.

2022. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Nincs olyan, ez csak egy tünet, a betegség a szorongás. Az szükség esetén gyógyszerrel, de lehetőleg inkább pszichoterápiával gyógyítható.
2022. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Négyes mondja jól, hallgass rá!
2022. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező: Terápiával ez valószínűleg nagyon jól gyógyítható.
2022. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem nincs semmi problémám a magánéletemben. Minden a leges legnagyobb rendbe lehetne ha nem tenné ez a tünet tönkre az életem.

Már több mint két éve van ez meg.

Nagyon kétségbe vagyok esve mivel nem tudom, hogy mit rontok el és mitől lehet ez.

:(

2022. ápr. 9. 11:29
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
A terápia azért szükséges, hogy e tünet gyógyítható legyen, okait megtalálják.
2022. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, jól írják előttem!


Nem a tünetet kell gyógyítani, hanem a kiváltó okot megkeresni, és elsősorban azt orvosolni.

2022. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Olyan nincs, hogy nincs problémád, hanem elfojtod, mert nehéz lenne tudomásul venni. Ha egyértelműen, alapos nefrológiai-urológiai kivizsgálás után megállapítva nincs szervi bajod, akkor az pszichés. Olyan nincs, hogy ok nélkül kell állandóan pisilni. Ehhez kell a pszichológus, hogy biztonságos környezetben neki merj vágni ennek az önfeltáró útnak. Ha nem a jelenben, akkor a múltban gyökerezik. Egyes új irányzatok szerint akár a felmenőid történetében.
2022. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!