Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyíthatatlan betegség...

Gyógyíthatatlan betegség miatt öngyilkos gondolatok. Mit lehet tenni, ha a pszichológus se tud segíteni?

Figyelt kérdés
Régen egy vidám lány voltam, sok tervem és célom volt, kapcsolatom, barátaim, jó állásom. A tüneteim 22 éves koromban kezdődtek, egy évvel később elkezdtem rohamosan fogyni, akkor derült ki, hogy crohn beteg vagyok. Eleinte fel sem fogtam ez milyen súlyos betegség és mivel jár. Azt hittem olyan, mint egy nátha és majd elmúlik. De ez nem múlik el sosem, nem tudják gyógyítani, minden egyes nap szenvedek már 4 éve. Lefogytam 58kgról 42re 164cmhez, betegesen sovány vagyok, de esélyem sincs a hízásra. Emiatt utálok emberek közé menni, a munka is nehezemre esik, mert napi 5-6x minimum van hasmenésem, de néha minden órában és nagy fájdalmakkal jár, plusz nincs energiám se, hisz nem tud semmi felszívodni, hiába eszek vitaminokat, egészséges ételket. 2x műtöttek, mindkétszer azt mondták jobb lesz, de nem lett. Az elején optimista voltam, de rá kellett jönnöm, hogy se a diéták, se a kezelések nem tudnak hosszútávon segíteni. Őszintén mi értelme élni fájdalommal, munka nélkül, finom ételek, barátok és kapcsolat nélkül? Tudom, önsajnáltatás, de közben ez az igazság is. Az eutanázia számomra megváltás lenne. A folyamatos fogyás miatt nincs semmi energiám, mennek tönkre a szerveim, így is halálra vagyok ítélve. Járok pszichológushoz, de ő se nagyon tud segìteni. Azt mondja fogadjam el a betegsémet és tanuljak meg együttélni vele. Ezt mondani nagyon egyszerű, de aki nincs benne elképzelni sem tudja milyen egy ilyen dologgal együttélni. Ha már az orvos sem tud segíteni hogyan próbáljak meg talpra állni?
2022. jan. 24. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Az orvosod mit mondott a fogyásra? Nutridrinket vagy valami hasonló tápszert kéne enned, hisz különben szó szerint éhen halsz. Nem is értem ezt!
2022. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nincs esély arra, hogy ilyen biológiai terápiát kaphass?


[link]


VAn ismerősöm, akit évek óta kezelnek így, és jelentősen jobban van.

2022. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a nutridrinket és a fresubint, modulent is, de sajnos nem tudnak felszívódni, a hasmenésre nem találtunk megoldást. A dokim igérgeti a biológiai kezelést, de mivel nagyon drága nem sok esély látunk rá, sok embernek pedig az sem segít
2022. jan. 24. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sajnálom, hasonló helyzetben vagyok én is.


Mindenesetre próbálj minél jobban kitartani. Az orvos és táplálkozástudomány is folyamatosan fejlődik. Hidd el, előbb-utóbb lesz megoldás.


Egyébként szerintem barátkozás, emberi kapcsolatok simán lehetségesek lennének, ez már gondolom a betegség okozta depresszió "tünete", hogy elzárkóztál. Ezt a részt szerintem igenis kezelni tudná a pszichológus. Legalább is egy jobb fajta.


Eutanázia egyébként magyarországon egyáltalán nincs, még halálos betegségek esetén sem.

2022. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Inkább úgy mondanám, hogy főleg az emberi kapcsolatok hiánya okozza a depressziómat. Miután ennyire lefogytam mindenki a súlyommal jött, persze volt, aki tanácsokat próbált jószándékból adni, de engem akkor is bántott a dolog. Az a személy, aki a legjobb barátom volt pl.azt mondta "együttérzésből", hogy azért nem szeret velem találkozni, mert rossz rám nézni is. Nem tudok programokra eljárni az erős hasmenés miatt, bulizás kizárva, utazni sem szeretek így, nem tudom sehol elengedni magam. A párkapcsolatot már el is engedtem, látszik a külsőmön, hogy beteg vagyok és ez nem túl vonzó. Próbáltam már ismerkedni, de mindig az lett a vége, hogy kiábrábdult a másik fél, amiért nem is tudom őket okolni. Mint írtam naponta többször is megy a hasam, hányni is gyakran szoktam a sok gyomorsavam miatt (refluxom is lett), ez apróságnak tünhet, de ahhoz elég, hogy egy friss kapcsolatot tönkre tegyen.
2022. jan. 24. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Hidd el, ez jópár embert nem zavarna, ismerkedj bátran. Főleg ha tudják az elején, hogy mi a helyzet... lehet párkapcsolatod!


Az meg akkor nem volt igazi barát. Ha nem tudsz eljárni, próbálj online ismerkedni, akár csak baráti célból. Sok plattform van erre. Vagy bármi, csak szerintem ne legyél egyedül, ne hagyd ilyen értelemben el magad, főleg, ha tényleg ez okozza a depressziód, legalább részben.

2022. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez vigasztal en fizikailag teljesen egészséges vagyok, viszont van kb. 5-6 mentális betegségem es en is az eutanázia mellett vagyok. Nincsen egy árva barátom sem, kapcsolatom sosem volt, a virus óta munkám sincs. Rajtam sem tudnak segíteni
2022. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is vannak nehézségeim az életemben, nem írom le ide, nekem a hit ad erőt. Van két könyv a témában, íróik életüket ellehetetlenítő betegséggel, fogyatékkal kellett élniük, ajánlom e könyveket:

Paul Müller: Szenvedéssel formál a Mester

Joni Eareckson – Joe Musser: Joni

2022. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha 22 eves korig rendben voltal, akkor ott felborult vm. Nekem az az elvem h a szervezet meg tudja magat gyogyitani. Keresd meg a kivalto okot es tartsd be a szigoru dietat ha ez kell.
2022. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Szia Maria Treben könyvét érdemes megvenni. Rengeteg csodás gyógyulást lehetett elérni a gyógytea megfelelő megválasztásával.

Egészség Isten patikájából


Megnézetem, neked a papsajtmályva, cickafark tea kitartó fogyasztása segíthetne. Szerezd be a könyvet egy próbát megér.

2022. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!