Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD lenne ez ha...(leírásban)?...

OCD lenne ez ha...(leírásban)? (hosszú kicsit bocsi)

Figyelt kérdés
Színek szerint kell párosítanom pl.táskát kiegészítőkkel muszáj alapon, mert ha bármi kilóg a sorból nagyon zavaró. Gondolok itt fehér hátizsák fehér mobillal meg kulcstartóval, korábban pink őrületem volt. Este nem tudok lefeküdni mert kényszert érzek ha látok egy apró porszemet a sima padlón amit az éjjeli lámpa fénye megvilágít és el kell söpörnöm kézzel, amikor vissza fekszek akkor ismét meglátok egyet és így tovább csak nehezen megy vissza feküdni. Régen volt de mára elmúlt, hogy minden falat a szobámban meg kellet érintenem 2x ma már csak a szekrények ajtajait. Este mindig rituálé szerűen körbe megyek a szobában hogy ablakon kinézek 2 oldalra, szekrények érintése 4x, ágyra pillantás és ezek régen nem csináltam de iszonyat erős késztetést érzek ezekre még hülye dolgokra is mint a por söprése vagy ajtók falak tapogatása. Amúgy ha megvakarom az arcom bal oldalt jobb oldalt is muszáj mert amúgy hiányzik az az érzés. És ezt az egész testemen csinálom így szimmetrikusan. Régen ez se volt...Amúgy lehetnek ezek 7 éve kb de csak 1-2 éve vettem észre őket és már kezdenek néha zavarni. Ha nem OCD akkor mi lehet mert valami késztetést érzek ezekre főleg amikor ismétlődő gondolataim vannak azok borzalmasak...állandóan ismétlődnek mint a színpárosítás hogy ha veszek egy új telefont annak a színe kell egyezzen pl táskával és akkor nem lesz rossz érzés hogy kilóg a sorból de ezt több féle variációkkal volt tele a fejem és sehogy nem tudom elcsendesíteni...pedig amúgy nem ennyire fontos. Sejtem, hogy valami iránti utálatot is megsokszorozza pl.korpás a hajam és korábban nem zavart de valamikor olyan erős dühöt éreztem iránta hogy néha fizikálisan is bántottam magam pl.meghúztam a hajam, fésűvel neki csaptam valaminek ha korpás maradt...Este nehéz néha elaludni a párna keménysége miatt és néha dühöt érzek de nagyon hogy nem kényelmes. Számítógépen egérrel kijelölök szöveget és húzogatom a kijelzőn, megfok egy thumbnail a videóból és azt is húzogatom az üres részen, egéren a kezem és állandóan kattintgatom néha ritmus szerűen...Alapból szociális fóbiám van de néha annyira erősen pánik tör rám indulás előtt hogy 2x is meggondolom hogy elindulok e. Sok van még de ennyit írok most hátha leírtam valamit.

2022. ápr. 11. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus majd teljesen biztosan megmondja szerintem.
2022. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam végig, mert valami undorítóan tagolatlanul írsz. De a feléiig eljutottam, és ezek alapján gyanús, hogy OCD, igen.


(Egy másik OCD-s)

2022. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetsz OCD-s.
2022. ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az évek során változnak a kényszerek. Magától nem múlik el, tapasztalat.
2022. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez simán utalhat kéynszerbetegségre. Nekem is vannak hasonló rendezgetések (emellett amúgy tiszta rendetlenség a szobám) és más rituálék. Nekem a főbb tüneteim misophobiával kapcsolatosak.

Javaslom pszichológus felkeresését, biztosra csak ő tudja megmondani. Amennyiben pedig szükséges, a diagnózis felállítása után pszichiáter írhat fel SSRI gyógyszert (én 20 mg-os Floxetet szedek).

Magától tényleg nem múlik el, sőt stresszre rosszabbodhat is.

2022. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!