Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás voltam, kigyógyultam...

Anorexiás voltam, kigyógyultam belőle, hogyan kezelhetném azt, amiről beszámolok a leírásban?

Figyelt kérdés

Amikor 13 voltam és feljött rám pár kg, édesapám mindig mondogatta, hogy álljak le a hízással.


Utána lefogytam és a súlyom nagyjából oké lett, de 14 évvel később depresszió miatt kb 13-16 kg-t híztam.


Akkor apukán gyakran fogdosta meg bökdöste a hájamat.


Utana fogyózni kezdtem és sajnos anorexia lett belőle, 37 kg-ra lementem.


Szerencsére kigyógyultam belőle, a bmi szerint normális a testsúlyom, de szerintem egy kis hasam lett, viszont legalább nem csak létezek a világban, de meg is élem a mindennapokat, nincs hátfájásom, nem okoz stresszt, ha ennem kell, nincsenek rosszulléteim, nem maniam a mérleg, stb., Tehát olyan vagyok mint egy átlagos ember, ráadásul harom nagy sikert is elértem.


Most találkoztam édesapámmal és megsimogatta a hasamat, pont úgy, mint amikor volt rajtam súlyfelesleg és jelezte nemem, hogy ideje lefogynom és ettől szomorú lettem.


Hogyan tudnám kezelni ezt, hogy másoknak nem tetszik a súlyom?


2021. jún. 4. 13:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gyógyultál ki belőle.

A debil apáddal meg ideje megszakítani a kapcsolatot.

2021. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, itt kimaradt egy zárójel,; Most találkoztam édesapámmal és megsimogatta a hasamat, (pont úgy, mint amikor volt rajtam súlyfelesleg és jelezte nekem, hogy ideje lefogynom) és ettől szomorú lettem.
2021. jún. 4. 13:42
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
Úristen! Úgy látom, nem élsz együtt a nemződdel, hát maradj is több kilométernyi távolságra tőle egész életedben. Azért némiképp kamugyanús ez a hájfogdosós-hasfogdosós történet!
2021. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy nem gyógyultam ki? Mire kéne odafigyelnem, hogy kigyógyulhak?


Édesapam nem debil, csak érdekes, de az tényleg fáj, hogy ennyire úgymond súlymániás. :(

2021. jún. 4. 13:43
 5/27 A kérdező kommentje:
Bárcsak kamu lenne :(
2021. jún. 4. 13:44
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Elég "érdekes" szóhasználat a perverzitást érdekesnek titulálni!
2021. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem szexuális célzattal tette, hanem, hogy jelezze, hogy ott a hájam és annak nincs ott a helye. :(
2021. jún. 4. 13:47
 8/27 A kérdező kommentje:
Van valami jó módszer, hogy ne érdekelhen mások véleménye a súlyomról?
2021. jún. 4. 13:48
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az apád nem normális... Ezzel a viselkedéssel képes vissza lökni az anorexiába.

Másodszor, nem "másoknak nem tetszik" a súlyod, hanem az apádnak. A két dolog nem ugyanaz.

Teljesen érthető, hogy apukád bunkó reakciója szomorúan érintett, de jó lenne, ha megtanulnád figyelmen kívül hagyni. Az a fontos, hogy kigyógyultál az anorexiából, a súlyod pedig normál tartományban van.

Még valami... Ne tűrd szótlanul! Mégis milyen viselkedés az, hogy egy felnőtt nőnek megsimogatják a hasát, amivel jelzik, hogy ideje lenne lefogyni? Ilyenkor az lenne a minimum, hogy ellököd a kezét.

2021. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés a hozzászólásod alapján: Alacsony az önbizalmad. Egy pszichológus segítségével sokat lehet rajta javítani és fejlesztené az önismeretedet is.
2021. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!