Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrének, bipolárisok,...

Skizofrének, bipolárisok, borderline-ok, milyen a kapcsolatotok a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

Szóval én ezek közül az egyik vagyok és 2019 őszétől 2021 tavaszáig egy pár hónap kihagyással kórházban voltam. Ez idő alatt a testvérem, akivel korábban nagyon jóban voltunk és nagyon sokat segített, egyszer sem érdeklődött irántam, nem hívott karácsonykor, szülinapomon (2 karácsonyt és 2 születésnapot kórházban töltöttem). Amikor erről beszélni akartam vele, nagyon felhúztam magam és egyszerre voltam szomorú, dühös, csalódott, értetlen, stb. Azt mondta, hogy persze, beszélhetünk erről, de nem beszéltünk.


Veletek is történt-e ilyen ill. hogy tudjátok ezt kezelni?



#testvér #pszichiátrai betegség
2022. ápr. 11. 16:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10

Az a baj, hogy nagymamám öngyilkos lett és azután egy borzasztó hosszú ideig nem beszéltünk róla. Aztán évekkel (évtizedekkel) később elkezdtünk beszélni róla, de csak nagyon ritkán és nagyon röviden.


Van még ilyen "családi titkok" sztorim, csak az túl specifikus, nem akarom leírni.


Szóval én olyan lettem, hogy mindegy, hogy milyen áron, de beszéljünk mindenről, arról is, ami fáj. Hát ez nincs nálunk.

2022. ápr. 11. 18:10
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Az elhallgatott dolgok hosszútávon súlyos bajokat okozhatnak. Mesélhetnék.. én speciel elhallgatott , ki nem beszélt súlyos trauma miatt jutottam oda ahova, úgyhogy van sejtésem róla miben élsz. Te is nehezen nyílsz meg másoknak?
2022. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12

Sajnálom. És hogy derült ki?


Nem, nagyon könnyen megnyílok. Viszont sok terápia és nulla előrelépés után úgy gondolom, hogy ez ilyen felszínes "mély" megnyílás. Bármikor, bárkinek, bármit elmondok, de nem lesz könnyebb, nem haladok.

2022. ápr. 11. 18:20
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
Na én éppen így érzek a terápiával kapcsolatban hogy semmi sem változik igazából. Tény hogy beszélek a tesóimmal, de azért mert tudom hogy ezt várják, nem azért mert igénylem. Azt meg mindig is tudtam mitől vagyok selejtes,sőt a családom is tudta, csak könnyebb volt azt mondani hogy hazudok, túlzok, képzelődök mint tenni valamit.
2022. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy selejtes. Én sem meg a többiek sem akiknek mentális problémájuk, betegségük, zavaruk van, nevezzük bárhogyan. Mi ilyenek vagyunk. Nekem az tűnt jó választűsnak, hogy nem mondok semmit a testvéreimnek. Úgy érzem ez jó döntés volt. Tudom kezelni.
2022. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!