Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen fellépő (visszatérő)...

Hirtelen fellépő (visszatérő) nagyon erős félelemre mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Beutalóval ha bemegyek a kórházba a pszichiátriára a főorvoshoz, ő tud nekem azonnal gyógyszert írni? Vagy időpontot kell kérnem és előbb kell egy beszélgetés ahhoz, hogy írhasson valamit rá?

Régebben voltam egyszer nála és később egy másiknál, aki írt nekem két fajta gyógyszert, ha megmondom miket kaptam, azt felírhatja azonnal? Sürgős lenne, mert napok óta alig alszom, ezerrel fut a szívem és rettegek egy olyan dologtól, ami egy filmben volt, elvileg nem történhet meg, de én attól félek, hogy megtörténik.

Régebben tömegtől, zárt helyektől meg ilyesmitől féltem, ami amúgy tudtam, hogy hülyeség, mert láttam, hogy mindenki más sem fél, mert amúgy nem ijesztő, csak én féltem tőle.

De most ez a félelem, ami bennem van, azt valóságnak érzem. Úgy érzem, egy tabletta nem fogja elvinni, mert amíg nem tudom biztosan, hogy nem fog megtörténni, addig a félelem itt van. Mert ez nem ilyen általános dolog, hanem valós félelem, amiben van logika, van értelme félni tőle. Vagyis ezt érzem. Rettegek ettől a világtól, hogy eljön.


2022. ápr. 12. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni hogy mitől félsz? Mit láttál a TV-ben? Nyugi nem ítélkezek, és ez az egész úgy is anonim szóval nincs ennek akadálya, nem?
2022. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lenne még néhány kérdés. Hány éves vagy? És miket írt fel neked az az orvos, mi az a 2 gyógyszer amit kaptál?
2022. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

The Walking Dead 5 éve láttam.

Ettől a világtól rettegek, hogy eljön.

21 leszek nemsokára.

Nem emlékszem pontosan a nevükre, de taj szám alapján gondolom rá tudnak keresni, hogy miket kaptam, annyit tudok, hogy antidepresszáns/szorongásoldó volt.

2022. ápr. 12. 11:28
 4/19 anonim ***** válasza:

Fiú / lány vagy?


Te személy szerint ezt lehetségesnek tartod, hogy eljön ez a világ? Nem tudom hogyan gondolkodsz, ezért kérdezem. Mármint a tudomány állása szerint számtalan módon lehetetlen, hogy az megtörténjen. Annyi okból kifolyólag, hogy ide sem férne. Nyilván szerintem te is tudod, hogy még ha akarnák sem tudnák elérni hogy bármi ami ahhoz csak kicsit hasonló legyen, bekövetkezzen. A biológia egyszerűen nem működik így, olyan ez, mintha attól félnél, hogy egy nap a kezedből tűzlabdákat fogsz tudni kilőni. Az egy fikció ami társadalomkritikán alapul. Egy kitaláció a félelmed tárgya.

Annyira lehetetlen az elképzelés egyébként, hogy a Walking Deadnek is volt egy olyan olvasata, egy olyan fikció, (az által hogy egyre élethűbbnek teremtették meg azt a világot) hogy kiderül, hogy Rick a sorozat legelején ugye kórházba került, és igazából álmodja az egészet. Tehát annyira szűrreális és olyan szinten lehetetlen az egész, hogy ésszerű befejezésnek tűnhet ez a teória.

2022. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De, igen, elhiszem, hogy megtörténhet a valóságban.

Épp ez a baj.

Biztosítékot keresek arra, hogy tuti nem történhet ilyen.

2022. ápr. 12. 13:11
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés is az enyém, de elpoénkodták:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

2022. ápr. 12. 13:17
 7/19 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2022. ápr. 12. 13:31
 8/19 A kérdező kommentje:
Az lesz a sorozatnak a vége, hogy Rick álmodta az egészet a kómája alatt ??
2022. ápr. 12. 13:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy te ezt még nem tudhatod, de nagyon kritikus ponton állsz az életedben.


Most azt fogom neked leírni, amit a saját gyerekemnek mondanék hasonló helyzetben. Ezért kérlek legalább gondolkodj el rajta, hiszen jót akarok neked.


Fiatal vagy még. Ezek a gyógyszerek amiket említettél nincsenek túl jó hatással az életedre. Függőséget okoznak, és különböző módokon tönkretesznek. Egy rakás mellékhatásuk lesz, nem fogsz tudni nélkülük élni, és végül egy elmegyógyintézetben / pszichiátrián fogsz kikötni. Hidd el az ott fekvő betegek sem úgy kezdték, hogy egyik napról a másikra ott lettek. Ez sajnos egy folyamat.

Végül ha nem is kerülsz intézetbe, ez az egész ami történik veled meg fogja keseríteni a te, és a jelenlegi / jövőbeli családod életét.

Ahelyett hogy attól félsz ami nem történhet meg, fordítsd a figyelmedet afelé, ami viszont igen valószínűleg megtörténik majd.


Én nem fogom ezt a témát eltrollkodni. Egy roncs leszel pár év múlva, ha nem teszel valamit, és ezt azt hiszem sajnos te is tudod.


Ami most a Walking Dead, az legközelebb hidd el, hogy más téma lesz. Mindig találni fogsz valamit. Az egész jelenség MAGVÁN kell változtatnod, vagy a lejtő egyszerűen biztosított a számodra.


Tudom, hogy ahogy te látod, ezen nem lehet változtatni. A mentális betegségekkel küszködők túlnyomó része érez így. De ahogy az alkoholizmus gyógyításának az első lépése az, hogy a beteg beismeri hogy alkoholista, úgy ezen az úton is az első lépés az, hogy beismerd, hogy ezt az egészet bizony egyes egyedül te csinálod, mégpedig saját magaddal. Ha ezt felismered, akkor jöhet következő lépésként annak beismerése, hogy ezen csakis saját magadnak tudsz segíteni.


Ez is hasonló ahhoz, amit a Mátrixban láttunk. Morpheus eléd tár 2 bogyót. A KÖNNYŰ út, és a NEHÉZ út.

Nyilván ilyenkor az emberek ugranak a könnyű úthoz. Ami itt a különböző, életet tönkrevágó bogyók.

De fel kell fedezned, hogy létezik egy ROHADT NEHÉZ út.

Ez pedig az, hogy változtatsz az egészen, mégpedig te magad.


Gondolj arra, hogy csupán egyetlen egy életed van. Hogy neked itt és most kell boldognak lenned.


Próbálj meg vas akaratot kialakítani magadban. Tudom hogy ez most nem megy, és hogy lehetetlennek is tűnik.


De gondolj arra:

Áll most valaki ott melletted? Az arcodba tolja a képét, és ordítja neked hogy JÖNNEK A ZOMBIIIIIIK?

Nem.


Nincs ilyen ember.


Nem létezik.


Csak te vagy. Egyedül te vagy, egyedül te csinálod ezt. Saját magaddal csinálod. Ezért is kell saját magadnak abbahagynod. Te kezdted el, te is fejezd be.


Ehhez nyilván azt tudnám ajánlani, hogy egy fentebb is írt "vas akaratot" kell megerősítened magadban. Magyarán szólva, erősnek kell lenned. Erősebbnek.


Fel kell ismerned a téveszméidet. Hiszen ezek téveszmék, és higyj nekem, nagyon veszélyesek. Veszélyesek rád nézve, és veszélyesek a külvilág, a családod irányában is.



Amit még tudok ajánlani:

Ne pszichiáterhez menj. Azok kórházban dolgoznak, jobbára szarnak a betegre mert egész nap egyik betegtől szaladnak a másikhoz, látnak még egy beteget, letudják azzal hogy felírnak neki 1-2 gyógyszert azt csá. Pontosan tudják hogy mit okoznak ezzel, de annyi mentálisan kuka emberrel van dolguk a munkahelyen hogy nekik már mindegy.



PszichoLÓGUS-hoz menj.


Tudom hogy drága. Esetleg próbálkozz társadalombiztosítással ingyenessen, de ha az nem jön be, inkább fizesd ki azt a 10 ezret 1 alkalomért, és menj többször. Az egészség minden pénzt megér.


A pszichológus teljesen más tészta mint a pszichiáter.


Ő analizál téged, kideríti a MIÉRTEKET. Leás mélyre, a probléma magvához. Ő fog tudni neked ebben igazán segíteni.

2022. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj, egyedül nem megy.

Hiába mondom magamnak, hogy nincs, nem létezik, nem hiszek magamnak.

Nem tudom, hogyan gondolod, hogy magamtól egyik percről a másikra majd nem félek.

Nem tudom mit kéne tennem.

Próbálkozom mással foglalkozni, de nem megy.

Mindenről, még a kicsi állatkáimról is, akiket imádok, ez a világ jut eszembe.

Hogy ezt ők sem élnék túl.

2022. ápr. 12. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!