Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen fellépő (visszatérő)...

Hirtelen fellépő (visszatérő) nagyon erős félelemre mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Beutalóval ha bemegyek a kórházba a pszichiátriára a főorvoshoz, ő tud nekem azonnal gyógyszert írni? Vagy időpontot kell kérnem és előbb kell egy beszélgetés ahhoz, hogy írhasson valamit rá?

Régebben voltam egyszer nála és később egy másiknál, aki írt nekem két fajta gyógyszert, ha megmondom miket kaptam, azt felírhatja azonnal? Sürgős lenne, mert napok óta alig alszom, ezerrel fut a szívem és rettegek egy olyan dologtól, ami egy filmben volt, elvileg nem történhet meg, de én attól félek, hogy megtörténik.

Régebben tömegtől, zárt helyektől meg ilyesmitől féltem, ami amúgy tudtam, hogy hülyeség, mert láttam, hogy mindenki más sem fél, mert amúgy nem ijesztő, csak én féltem tőle.

De most ez a félelem, ami bennem van, azt valóságnak érzem. Úgy érzem, egy tabletta nem fogja elvinni, mert amíg nem tudom biztosan, hogy nem fog megtörténni, addig a félelem itt van. Mert ez nem ilyen általános dolog, hanem valós félelem, amiben van logika, van értelme félni tőle. Vagyis ezt érzem. Rettegek ettől a világtól, hogy eljön.


2022. ápr. 12. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát éppen ez az. Változás kell, mert ez a helyzet ezt eredményezi, amiben most vagy.


Amúgy ironikus hatásról hallottál már? Farkas Attila Márton könyve, a Céljainkon Túl foglalkozik vele.

A lényege az, hogy ha valamire nagyon koncentrálsz, nagyon akarod, az nem fog menni. Ahogyan a kocsiban a biztonsági öv is: ha erősen húzod, nem fog jönni. Ha hamar akarsz elaludni, nem fog sikerülni. Ha NEM akarsz valamire gondolni, arra FOGSZ gondolni.


Ahogy ő írja:

"Amire rágörcsölsz, biztos kudarc. Minél inkább igyekszel, annál több akadály kerül utadba, s célod annál távolabb kerül tőled, minél inkább elérni akarod. A jelenséget ironikus folyamatnak, vagy ironikus hatásnak hívják a nyugati pszichológiában, de jól ismert az ősi kultúrák szakrális hagyományaiban is. Voltaképp ez létünk egyik alaptörvénye."


Tehát ha az a bajod, hogy túl sokat gondolsz a rózsaszín elefántra, és arra görcsölsz rá hogy "ÉN NEM AKAROK A RÓZSASZÍN ELEFÁNTRA GONDOLNI" kitalálhatod, mi lesz a fejedben a következő időszakban.


Ennek ismeretében már azt hiszem el lehet indulni a te ügyedben is.


Hogyan ne gondoljunk valamire, amire nagyon nem könnyű nem gondolni?

Jó kis téma, ugye? :D

Erről vannak érdekes cikkek is

1) [link]

2) [link]



Viszont összeszedtem neked néhány cikket ami logikusan leírja, hogy miért is lehetetlen pontosan az amitől félsz.


1) [link]

2) [link]

3) [link]


Elég undi dolgokat írnak, hasonló okokból nem akartam belemenni miért is lehetetlen, de hát tényleg az.

2022. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a testi tüneteid nagyon erősek lesznek, és a stressz kinyír, tudok ajánlani egy módszert. Úgy hívják váltó fürdő.

Tehát beállsz a zuhany alá. Engedsz magadra meleg vizet, aztán hideg vizet (ezt rohadt nehéz kibírni de egy ideig csináld) aztán megint meleget, és így váltogasd. Ez a szervezetnek egy amolyan újraindítás gomb, felfrissít és némileg megnyugtat.


Nekem vizsgaidőszakban ez életet mentett, amikor másnap vizsga van és 1 napot tanultam :D Na akkoriban bőven volt ilyenből és ott aztán volt stressz bőven :D

2022. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet, mindjárt meg is nézem a cikkeket, köszi!
2022. ápr. 13. 13:05
 14/19 anonim ***** válasza:

Viszont most hogy tudod hogy milyen hatással vannak rád az ilyen filmek, nagyon ajánlom hogy kerüld a jövőben a hasonló horrorisztikus tartalmakat. Nem hiába mondják az ilyesmire, hogy "gyenge idegzetűeknek nem ajánlott".


Ismerd a saját határaidat, ha legközelebb szembe jön ilyesmi mondjad rá hogy köszi nem kérsz belőle és nem lesz semmi baj. Ismerek olyan 19 éves lányt aki egyetlen egy zombis cuccot nem hajlandó megnézni, még a trónok harcát se nézte meg mert élőholtak vannak benne. Pontosan tudja hogy milyen hatással van rá és köszöni nem kéri. Nem kell ezt szégyelni, kerüld az ilyesmit és nem lesz baj. Ez teljesen normális. Ezen túlteszed magad, aztán olyan tartalmakat fogyassz amik nem sokkolják az idegrendszeredet ennyire.


Tudom ez nehéz mert a sikersorozatok amik manapság mennek mind arra mennek rá hogy úgy sokkolja a nézőt ahogy tudja. Ez a siker kulcsa napjainkban. Fel tudnám sorolni az olyan sorozatokat amik most kapásból eszembe jutnak és erre mennek rá...


A bogyókat meg tényleg hagyd a fenébe, mert rászoksz.


A rászokás alatt nem azt értem, hogy olyan mint az alkohol.. Tehát nem "vágysz rá" úgy szoksz rá. Ezekre a szerekre úgy tudsz rászokni hogy megteremti a saját szükségességét. Tehát már azért fogsz idegeskedni, testi tüneteket produkálni, mert nem vetted be.

Az Orrspray függőségről nem tudom hallottál-e már, de ez hasonló ahhoz. Ha sokat fújod az orrodat orrsprayyal, mert be van dugulva és nem kapsz levegőt, aztán roncsolni kezdi a nyálkahártyát, és még jobban be lesz dugulva, ami miatt megint használod az orrsprayt, és emiatt megint be lesz dugulva. Ez egy ilyen ördögi folyamat, ezért írja mindenki hogy ne szedjél ilyen dilibogyókat mert így működnek. Inkább tarts ki, legyél erős, lendülj túl ezen egészséges körülmények között, mert ez a te valódi érdeked.

2022. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Már most érzem, hogy jobb.

A jövőben csak Nils Holgersont fogok nézni.

2022. ápr. 13. 15:45
 16/19 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem, természetes stresszoldót szedhetek? Macskagyökér, citromfű, komló stb.

Valeriana Remax van most itthon. Igazából havibaj előtti héten szoktam a durva hangulatingadozásra beszedni, nappal, vagy ha napok óta nehezen és alig alszom, akkor este.

Vagy ez is ilyen rossz hatással van? Szerintem nem árt.

2022. ápr. 13. 15:52
 17/19 anonim ***** válasza:

Mivel ezek nem is minősülnek gyógyszereknek, így ezek szedése totál belefér. A macskagyökér nagyon jó hatású,


[link]


ahogy itt is olvasni.


Természetes eszközökkel is meg lehet nyugodni, amik nem követelik az egészségedet. Keress az interneten relaxációs gyakorlatokat, légzési technikák is vannak amik jók.

2022. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, hálás vagyok.
2022. ápr. 13. 17:19
 19/19 anonim ***** válasza:

Valamiért a nők érzékenyebbek erre az egész zombi témára :D


Anyámék nagyon szeretik a jó sorozatokat, de a Trónok Harcához hozzá se nyúltak mert anyám nem szereti az élőholtas tartalmakat...


Amikor meg most a Dying Light nevű zombiapokalipszises játékkal játszottam, az asszony jött oda miközben látta milyen jól szórakozok miközben a villámló, hulladékokból összeállított kardommal kaszabolom az élőholtakat a házak között parkúrozva, hogy nem tesz ez engem szomorúvá? Én így ránéztem és mondom hogy nem :D Sőt, eléggé élvezetes, le se tudom tenni. Tök jó a sztori. Ő meg mondta hogy ő nem akarja látni, mert rosszul esik neki. Hát mondom oké, nem muszáj.


Szóval én úgy látom a nők mintha érzékenyebbek lennének erre a zombis dologra.

2022. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!