Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz szeretnék...

Pszichológushoz szeretnék menni de nem tudom, hogy kezdjem mert sok mindenről kellene beszélnem de főként 1 dologra szeretnék fókuszálni, hogy térjek át mindenre?

Figyelt kérdés
Kezdeni szeretném azzal, hogy több éve fura kényszerben élek hogy jelentéktelen feladatokat kell csinálnom (rengeteget fel tudnék sorolni..) meg ismétlődő gondolataim vannak. Már fizikailag is meglátszik mert nagyon sokszor mosok kezet és emiatt tisztára szétrepedezett a bőröm ott, régen nem volt ez a kéz mosás de egy valamikor jött rám. Van 2 irracionális fóbiám amiket sehogy nem tudok leküzdni. Így leírva nem sok de a fejemben rengetegnek tűnik. Viszont 1 nagy problémára szeretnék megoldásokat és ez a kényszeres dolog mert fogalmam sincs miért van és miért nem múlik el nekem ez új (úgy új, hogy korábban sosem hallottam róla és a nevét se tudom de évek óta jelen van, régebben észre se vettem de egy ideje kezdett zavarni hogy észre veszem). Nagyon nem szeretek beszélni de itt kellene viszont félek, hogy nem minden jut majd eszembe ami fontos lenne. Viszont egy ideje halogatom, valahogy érzem, tudom hogy el kellene mennem de mégse teszem. Hogy vegyem rá magam erre, mert amúgy lassan kezdem érezni, hogy megőrülök ettől.?

2022. ápr. 13. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem jut eszedbe minden. Következő alkalommal azzal kezdheted, hogy X, Y dolog nem jutott eszembe, de most elmondanám.

Lehet, hogy gyógyszert is érdemes lenne szedned. A kettő együtt hatékonyabb a tüneteidre.

2022. ápr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Le is írhatod magadnak egy listaként, amiről majd beszélni akarsz. Pszichológushoz lehet vinni papírt, jegyzetfüzetet. Nem gáz, hogy ha úgy érzed, nem jut eszedbe minden, akkor belepillantasz. Nekem anno, amikor jártam, monta a terapeutám, hogy vezessek egy füzetet, amíg hozzá járok és abba írjam le azokat a dolgokat, amiket fontosnak gondolok a napok folyamán, és akár még az ülés közben is jegyzetelhetek. Nála jegyzetelni nekem nem volt komfortos, de leírni mindig, amiről beszélni akarok, sokat segített. Addig állandóan mindent ott hurcoltam a fejemben és folyton eszembe jutott minden, mert féltem, hogy majd valamiről nem beszélek, ami fontos. Nagyon fárasztó volt. Amikor leírtam, akkor meg letettem és nem jutott eszembe állandóan. Mitha egy nagy hátizsákot vittem volna magammal mindenhova, mert tudtam, hogy majd pár nap múlva szükségem lesz a tartalmára, viszont sokkal egyszerűbb, ha leteszem egy biztos helyre addig, amíg nem kell. Aztán amikor mentem a pszichológushoz, előtte átfutottam, miket írtam le és amíg a heti beszámolóm volt az elején, mindig ott volt előttem a kis füzetem.
2022. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es. Ez jó ötlet.
2022. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!