Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az ilyenekről?...

Mit gondoltok az ilyenekről? (öngyilkosok)

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, de megvetem és mérges vagyok az olyan emberekre, akik úgy lesznek öngyilkosak, hogy mindenki szeme láttára, pl. amikor egy nő a Mammutban leugrott az emeletről, illetve most anyám mesélte, hogy a munkahelyén egy ember kiugrott az ablakon, meghalt (ráadásul 2 gyereke van).

Hálistennek én nem voltam ilyen helyzetben, de ahogy ismerem magam, ha egy ilyen a szemem láttára történne vagy akkor azon a helyen, ahol én vagyok, egy örök életre megrázna, mivel gyenge idegzetű vagyok és szenvedhetnék. Értem, hogy aki eljut idáig, annak elborult az agya, de ha annyira öngyilkos akar lenni, akkor gyógyszerezze be magát otthon, menjen el valami kihalt helyre, ott ugorjon le valahonnan stb. Ne mindenki szeme láttára, hogy másokat is örökre megnyomorítson, aztán arról nem is beszélve, hogy pl. a Mammutos néni esetében olvastam egy anyuka kommentjét, aki pont akkor arra volt a fiával, majdnem rájuk esett, akkor ők is meghaltak volna.

Anyám munkahelyén pedig azért is ítélem el nagyon az illetőt, mert családapa. Ha valakinek gyerekei vannak, szerintem nem fér bele, hogy öngyilkos legyen, akármi is a problémája.


2022. ápr. 13. 12:49
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Elfelejted, hogy aki idáig eljut, az már beszűkült tudatállapotban van és nem fogja izgatni, hogy random Mari gyereke mit fog szólni, ha az ő letakart teste mellett kell elhaladnia. Az meg, hogy valakinek van gyereke, nem gyógyír olyan szintű problémákra, ahol már az öngyilkosságig jut az ember.
2022. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon megrázó történet pár éve, amit az öngyilkos édesanyja azért osztott meg a nyilvánossággal, emrt a lányát a halálba szekálták. Az a lány egyébként zservdonor lett, több embert is megmentett az öngyilkosságával. Az élet nem csak fekete meg fehér.
2022. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Azt gondolom, hogy neked rogton az esik le legeloszor, hogy miert ugy oli meg magat ahogy neked nem tetszik mert mas is latja meg minden.


Ahelyett, hogy az elso gondolatod az lenne, hogy miert tette vagy valami.


Szerintem azt sem tudod mirol beszelsz es birka vagy akik elitelik az ongyilkosokat, mentalis betegeket.

2022. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem ítélem el a mentális betegeket, már csak azért sem, mert valamilyen szinten én is érintett vagyok, bár szerencsére nem súlyos. (generalizált szorongás, enyhébb szociális szorongás, korábban enyhébb agorafóbia is volt) Nekem is megnehezíti/megnehezítette a mindennapjaimat.

Tudom, hogy vannak emberek, akik nagyon kemény élethelyzetben vannak, én is hallottam ilyen sztorikat, rögtön azt gondoltam, én ki sem bírnám. Van olyan helyzet, amikor megértem, hogy valaki öngyilkos lesz, abban a helyzetben én is az lennék legszívesebben (de megtenni nem merném), viszont nagyon-nagyon kevés az a helyzet, amiből semmiféle kiút nincs. Nagyon sokan álltak már fel a legmélyebb gödörből is. A másik meg ugye az, hogy ha mégsem hal meg az illető, akkor valószínűleg egy örök életre lebénul és csak még jobban szenvedhet.

2022. ápr. 14. 11:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. De ők sajnos vmilyen szinten kicsit önzően viselkednek és hát ésszel megértjük, attól még érzelmi szinten "elítélhetjük". Nagyanyám otthon intézte el magát, így nem több száz ember sokkolódott. 😪😪😪
2022. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!