Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy bipoláris vagyok...

Lehet, hogy bipoláris vagyok vagy csak a gyógyszer mellékhatása lehet ez?

Figyelt kérdés

2 hete szedek antidepresszánst (sertraline), még nem érzek javulást, de tudom, hogy nem hat egyből. Eddig nem volt semmi mellékhatása, csak a fáradtság, de az lehet a nyugtatótól van, mert azt is szedek.

Tegnap este 9-kor bevettem az antidepresszánst, utána kb éjjel 2kor altatót. Korán keltem, kialvatlanul, de az altató az még a szervezetemben volt kb délelőtt 10-ig és emiatt jól éreztem magam és nem vettem be a reggeli nyugtatómat. Olyan jól éreztem magam délelőtt, hogy konkrétan nem bírtam ülni a buszon, menni akartam felfedezni a világot és csinálni random dolgokat. Meg volt bennem egy furcsa "ingerület" is és ütni akartam dolgokat, de ez nem volt negatív hanem csak le akartam vezetni a feszültséget ami bennem volt. Plusz kopogott a szemem az éhségtől és ez nagyon fura volt, mert a normális depressziós állapotomban alig van étvágyam.

De mivel nem vettem be reggel a nyugtatómat, ezért délután kaptam egy pánikrohamot és most nagyon magam alatt vagyok és meg akarok halni.

Olvastam, hogy az antidepresszáns bipoláris emberekben mániát idézhet elő. Akkor ezek szerint lehet, hogy bipoláris vagyok?



2022. ápr. 14. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Az altatót azt már korábban is szedtem párszor, amikor fontos volt, hogy kialudjam magam és soha semmilyen mellékhatása se volt.
2022. ápr. 14. 16:19
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Majd ha a pszichiáter azzal diagnosztizál akkor. Szedd az antidepresszánst, mert nem vagy bipoláris.
2022. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy abba akarom hagyni az antidepresszáns szedését, csak nem értem, hogy miért történt ez velem.
2022. ápr. 14. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
És még milyen sok minden fog történni mire beáll a hatása sok hét után.
2022. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

milyen altatót szedsz?

az altatók nagyon nagy része elég rövid hatástartamú.

igen, okozhat mániát, ha bipoláris vagy, de gondolom a beszélgetés alatt nem mondtad, hogy időszakonként vagy depressziós máskor meg pörögsz, mert akkor nyilván nem írja fel.

a sertralin eléggé étvágynövelő, ez sajnos meg is fog maradni, ezért figyelned kell mit eszel.

2022. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%

Igen.


Nekem gyógyszer kiváltotta bipoláris betegségem van.


Az is ssri volt, csak másik fajta.

2022. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!