Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan őrizhetném meg a...

Hogyan őrizhetném meg a nyugalmamat ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A kérdés teljesen komoly, rasszista és egyéb, politikai megjegyzéseket nem szeretnék, csak a kérdés lelki oldalára koncentráljatok kérlek.

A helyzet az, hogy van egy fiatal srác, akivel neten kezdtünk el beszélgetni. A bökkenő az, hogy ő beregszászról származik, és most ő is ukrajnában harcol. A beszélgetéseink alatt nagyon megkedveltem, és aggódom érte, ő meg olyanokat mond, hogy kész akár meghalni a hazájáért, és neki az a kötelessége, hogy harcoljon. Tudom, hogy ez nekik egy nehéz helyzet, és becsülöm azt, hogy megvédik az otthonukat, de minden nap bennem van az, hogy ez a srác bármikor meghalhat ott, ráadásul még csak 25 éves. Hogyan lehetne lelkileg könnyebben felfogni ezt, és nem a rosszra koncentrálni? Hétköznapi témákról igyekszünk beszélgetni, de azért néha elkerülhetetlenül téma a jelenlegi háborús hslyzet is.



2022. ápr. 14. 22:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Háborús helyzet*, elnézést, félrenyomtam.
2022. ápr. 14. 22:44
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Harcolás közben hogy irogat neked?
2022. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van ideje írni, de egyébként nem egész nap beszélünk, nyilván nem minden órában. Főleg estefelé szoktunk, amikor pihennek, illetve váltják egymást a poszton.
2022. ápr. 14. 23:02
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Még csak nem is ismered, csak online beszélgetsz vele.
2022. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Attól még lehet szimpatikus.
2022. ápr. 14. 23:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

off: Hogy jön ide a rasszizmus?

on: természetes, hogy aggódsz. Más valamit a hírekből hallani és más magától a részvevőtől. Mostanában elég sok üzletben hallunk ukrán szót. Amikor ez velem megtörténik én is egyfajta aggodalmat érzek. Mert látom a hús-vér embereket akik ukránok, akiknek az országában ez van, akik érintettek. Te meg beszélgetsz, barátkozol egy ilyen személlyel, normális teljesen az érzésed. Közel van a háború ez nem játék.

2022. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Negatív leszek, tudom, de 100 % hogy ő az és ott él akinek írja magát?


Tudtad ellenőrizni?


Hogy tudtad megismerni, hogy "szedted össze"?

2022. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, badoon keresztül. És küld videókat, a robbantásokról, halottakról, és a szállásukról is.
2022. ápr. 14. 23:37
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

De azt ugye tudod, hogy erősen sanszos hogy bizonyos politikai szereplők megfigyelőinek a célkeresztjébe kerülsz?

Pontosabban már ott vagy.

2022. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Tuti, 9-es, azért, mert beszélget online egy ukránnal a 44 millióból, biztos rá fog szállni a CIA meg az FSZB.


Kérdező, nem nagyon lehet mást csinálni szerintem, mint hogy igyekszel nem gondolni erre az oldalára. Nyilván ő is ezt teszi, amikor esténként veled beszélget vagy a katonahaverjaival dumál, viccelődik, egy kis zenét hallgat stb. nem gondol arra, hogy a fejére eshet egy bomba vagy másnap bármikor lelőhetik egy ütközetben. Másképp nem lehet ezt a tudatot elviselni, mint hogy kikapcsolja valahogy az ember.


Tereld el a figyelmedet más dolgokkal, ha meg mégis erre gondolsz, akkor igyekezz azt sulykolni magadnak, hogy rendben lesz minden, túléli a háborút, és meg fogtok tudni ismerkedni személyesen.


Ukrajna melyik részén van a srác, ahol súlyos harcok vannak, vagy valami biztonságosabb helyen?

2022. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!