Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 év alatt frontin felírása...

18 év alatt frontin felírása szülő tudta nélkül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és eléggé szorongok nagyon gyakran. Aludni sem tudok sokszor, reggel van hogy egyből ébredés után az idegtől összeszorul gyomrom és hányok.

Viszont nem ápolok jó kapcsolatot a szüleimmel,nem akarom nekik ezt felhozni.

Szedtem már néha frontint, és sokat segített. azt is tudom hogy állami pszichiátrián elég ha "besétálsz és megkéred hogy írja fel receptre" a pszichiáter, de gondolom ez elég személyfüggő, és nem tudom hogy erről tudomást szereznének e a szüleim.

Nyíregyházán keresnék fel szakembert aki felírná. A felhőbe bekerül, de erről tudomást szereznének a szüleim?

Mindemelett, bárki aki nyíregyi ezzel kapcsolatban tudna e valahogy segíteni? Hogy hova kellene mennem, melyik doktorhoz aki tényleg kiírná, ha kiírná..



2022. ápr. 15. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom hogy szülő nélkül irathatsz fel ilyen típusú gyógyszert...
2022. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sem írathatsz szülő nélkül.A szorongás miatt felkereshetsz akár egy pszichológust is.Vagy szorongasra jó pl citromfű tea,természetes nyugtatók.
2022. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyszerű a dolog. Felkeresel egy szakembert és megkérdezed mit tudsz tenni és megkéred, hogy a szülőknek ne mondjon semmit,ne keresse fel őket. Talán ez is lehet nálad egy szorongás faktor, hogy a szüleiddel nem jó a kapcsolatod. Mondjuk azt nem tudom ennek mi a folyamata 18 év alatt, egyáltalán pszichiáterhez mehetsz-e önállóan.
2022. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek és felnőtt pszich. külön van. A gyerekhez kell szülői engedély, mert szülőnek számol be az állapotodról, a kezelésről. A felnőtt meg csak 18 felett vállal, nyilván. Iskolapszichológus talán, de ő nem írhat fel semmit, és ha pl öngyilkossági gondolataid vannak, köteles értesíteni a szülőt.
2022. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

alternatív nyugtatókat, teákat, vénynélkül kaphatókat már próbáltam, de mint halottnak a csók.. nyilván nem ez lenne az első gondolatom, hogy egy rendes gyógyszerhez nyúljak, de sajnos úgy érzem már erre van szükségem. Nagyon fontos lenne, úgy érzem egyre rosszabb. ):

szüleimnek képtelenség, hogy szóljak..

2022. ápr. 16. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a suli orvossal beszélj, hát ha tud tanácsot adni vagy segíteni!
2022. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ádám84 válasza:
Beszélj az iskola orvossal, Ő megfelelő tájékoztatást fog adni, mond meg neki az igazat ne hazudj neki, meg fog oldódni a probléma.
2022. ápr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben csak a gyámügy tud segíteni.
2022. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!