Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzoknál miért a testet...

A transzoknál miért a testet igazítják a tévképzethez és miért nem a tévképzetet próbálják megszüntetni, gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha én Jézus Krisztusnak hiszem magam, akkor sem borulnak térdre előttem és szólítanak Megváltónak, hanem elkísérnek az elmeosztályra, mert valami nincs velem rendben. Akkor ha valaki fiúként lánynak hiszi magát vagy fordítva, az miért lenne más? És miért kell haragudni arra, aki szeretné a mentális zavart meggygyítani, nem pedig asszisztálni hozzá műtétekkel stb.?

2022. ápr. 17. 06:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 Isti22 ***** válasza:
52%

1. Ez nem tévképzet

2. Nem mindegy?

2022. ápr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
42%
A mai ficamvilágban nem lenne polkorrekt és nem testssítené meg kellőképpen az lmbtq akármi körbeszopkodását. Pedig tényleg veszélytelenebb lenne a szoftveres beavatkozás a hardveresnél.
2022. ápr. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem mentális zavar. Ilyen egyszerű.
2022. ápr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem tudják gyógyítani. Azt sem tudják biztosan, hogy mitől van ez a jelenség.
2022. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 harminezer oxigén ***** válasza:
68%

Kedves kérdező


A múltban, több, mint fél évszázadon keresztül, pont azzal próbálkoztak amit a kérdés is feszegetni próbál. Mentális betegségnek tekintették és azt próbálták "gyógyítani" különböző válogatott módszerekkel pl. zárt-osztály, lobotómia, elektrosokk, kényszergyógyszerezés stb. (nézzd meg a "Dán lány" c. filmet elég jól bemutatja, hogy hogyan akarták gyógyítani a transzneműséget) Csak hogy ezek a "kezelések" nem hogy nem segítettek a transzneműeken, hanem még ártottak is velük.

Szerencsére az orvostudomány fejlődik és rájöttek, hogy az effajta "kezelések" nem hatásosak, ezért a testi tranzíció megvalósításán kezdtek el munkálkodni.


#2

A "szoftveres beavatkozás" kapcsán. Az ember nem egy számítógép, az ember alapvető személyiségét, énképét, önazonosságát nem tudod megváltoztatni. Ha meg is tudnád az már nem az az ember lenne utána. Te mit szólnál ha a te valamely alapvető személyiség jegyedet akarnák megváltoztatni, csak hogy jobban illeszkedj a többséghez? Gondolom nem örülnél neki, pedig csak agy "kis szoftveres kiigazításon esnél át".


Ha netán valaki azzal jönne hogy kezeltetni kéne a transzokat, meg terápiára kellene járniuk, azoknak megsúgom: Ahhoz hogy egy transz elkezdhesse a hormonterápiát legalább két független szakvéleményre van szüksége egy pszichiátertől és egy klinikai szakpszichológustól, amit nem a két szép szemünkért adnak oda..


Üdv

Niki

2022. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
75%

Lehet mondani, hogy nem pszichés dolog, de ez nem igaz(vagy nem teljesen).

Egyik ismerősöm éveken át fiú akart lenni. Egyetem után elköltözött otthonról és elkezdte a "férfi életét". Férfi cuccokban járt, azoknak akikkel hajlandó volt találkozni férfi néven kellett hívni, azon volt, hogy elhúzzon innen és megműtesse magát. Utána valami átkattant benne és "megint" nő, azokat az időket szóba sem lehet hozni, úgy akar tenni, mintha meg sem történt volna az a pár év.

Szóval tuti vannak esetek amikor csak átmeneti a dolog, csak ha később kap észbe nem tudott volna mit tenni.

2022. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, neked ez mennyiben érinti az életed? Miért fáj neked hogy vadidegenek mit tesznek a saját testükkel? Nem értem ezt a kényszeres belepofázást mindenbe...
2022. ápr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy azért van sok ilyen, mert ezt sulykolják. A '70-es '80-as években nem volt ennyi ferde gondolkodású ember Magyarországon, az Internet meg a nyugati 'igen ráérek mi lenne ha átoperáltatnám magam mert nincs ennél nagyobb gond a világban' felfogás nagyon elfogadott lett. Férfi-nő, Apa-anya gyerek. Ez az alap felállás. A Bibliában szerintem nem nagyon erőltették az LMBTQ-s propagandát, az sem volt egy rossz világ amikor vagy a kisdobos-üttörő csapatgyülésekre jártunk délután, vagy vasárnaponként templomba, adott egy értékrendet. Most meg ahelyett hogy a hagyományos értékrendet sulykolnák a fiatalokba, az dől az arcukba az állandóan nyomkodott telefonon keresztül, hogy az a menő ha valaki leszbi, vagy átoperált, meg hogy ez termsézetes dolog. Hát nem az. Rossz felé tart a világ. Az a baj, ha valaki úgy érzi, hogy ő férfi helyett nő lenne, akkor azt el kell fogadni. És aki úgy érzi, hogy ő gyilkolni szeretne embereket? Azt nem kell és nem is szabad elfogadni. Miért kell mindenki hülye gondolatait, igényeit elfogadni? Alkalmazkodni kellene már a társadalomhoz az egyénnek a fő vonalakban, nem kilógni állandóan. Lehet sok módod egyedi valaki, de ez a nemváltás egy nagyon perverz dolog. A 'transz'-ság is egy nagy üzlet, a nemátalakítások, az ezzel kapcsolatos dolgok, mind mind sok pénzt hoznak valakiknek, ezért sem foglalkoznak a gyógyitással. Gondolj bele, mi nagyobb üzlet? Szeszt árulni, vagy az alkoholellenes propaganda... Ez ugyanaz. Nyomatják a médiában hogy hú de fasza meg elfogadott, a háttéripar meg szépen meggazdagszik.
2022. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azzal van bajom, hogy miért kellene kötelező szinten normálisnak elfogadni, megbélyegezni azokat, akik gyógyítani próbálják.


#5 Elhiszem, hogy eddig nem sikerült rá megoldást és gyógyírt találni, de a rákra sem, mégsem mondjuk azt, hogy az nem betegség. Remélem, érted. Tovább a "transzneműségre" már újabban azt is tilos kimondani, hogy betegség, pedig attól nem lesz kevésbé az, hogy nem tudjuk (még) gyógyítani.

2022. ápr. 17. 08:07
 10/80 anonim ***** válasza:
25%
Lelkileg sérült ember aki a természet által számára adott testet ennyire át akarja alakítani... Más egy szépészeti plasztikai műtét, ahol pl hegeket tüntetnek el, vagy fiatalosabb kinézetet plasztikáznak valakinek. Amíg pénz van benne, mindig is lesz rá igény, a sok lelki sérült azt hiszi attól lesz valaki, hogy ő transz. Akinek rendben van az értékrendje, meg a lelki békéje, az nem akar állandóan villogni a külvilágnak hogy én mennyire más vagyok, én mennyire menő vagyok. Ezek mind lelki sérültek, kisebbrendűségi érzéssel, sajnos ez az igazság akár tetszik akár nem.
2022. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!