Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utasítja el a kezelést...

Miért utasítja el a kezelést a bipoláris ismerősöm?

Figyelt kérdés
Egyszer már a pszichiátriára került öngyilkos hajlammal, ahol bipoláris zavarral és bpd-vel diagnosztizálták, de azóta sem kezelteti magát. Szerinte nincs rá szüksége, pedig szenved, költekezik, naponta cseréli a szexpartnereit, és durván ingadozik a hangulata, dührohamokkal. Hiába mondjuk neki, hogy menjen pszichiáterhez, nem akar. Közben viszont állandóan panaszkodik, hogy rosszul van. Mi lehet ennek az oka? Ha egy ember rosszul van, akkor hogyhogy nem érzi szükségét a segítségnek?
2022. ápr. 18. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ugy, hogy a pszichiatria nem az a hely, ahol segitseget kapsz, hanem ahol meg beled is rugnak kettot.
2022. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: ki mondta hogy a pszichiátriára kell mennie? Gyógyszert is szedhet vagy járhat terápiára.
2022. ápr. 18. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez pont azon a betegségek egyike, ahol nem társul betegségtudat (vagy betegségbelátás, ha így jobban érted.)

Nehéz őket gyógykezelésre rábírni, a törvény sem kötelezi ezt.

Cserébe neked sem kötelességed elviselni az ő nyavalygását.

2022. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavar ilyen, sajnos nekem is ez jutott. Betegségbelátásom többnyire nekem sincs. Talán mond el neki hogy vannak jó hangulatstabilizátor gyógyszerek. Napi egyszer beveszi az 1 perc. Nyugtasd meg hogy nem lesz mellékhatása pl. Lamolep.
2022. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
#4 arany szivem, Stevens-Johnson szindroma mond valamit?
2022. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4

Mindegyik gyógyszernek lehet (és általában van is) mellékhatása. Nekem pl. pont a lamolep és egy másik hangulatstabilizáló volt a legrosszabb. Egyéni.


A kérdésre válaszolva: majd eljön az a pont is, amikor vagy önként vagy nem önként be fog a kórházba menni. Sajnos.

2022. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már volt hogy bevitték, de akkor sincs betegségtudata. Szerintem kicsit nárcisztikus is, és az énképe nem engedi, hogy beteg legyen.
2022. ápr. 18. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bipoláris zavarom van és én sem kezeltetem magam. A gyógyszerek sokkal nagyobb szenvedést okoznának nekem, mint maga a betegségem, a pszichológushoz járást pedig egyszerűen feleslegesnek tartom. Valószínűleg az ismerősöd is ugyanígy van ezzel. Ha eleged van belőle, akkor kerüld el és kész.
2022. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!