Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenki szokott szorongani?

Mindenki szokott szorongani?

Figyelt kérdés

Elég szorongó alkat vagyok és sajnos kialakukt nálam a szociális szorongás. Tini koromban nem emlékszem, hogy szorongtam volna. Legalább is félelem nem szorongásképpen nyilvánult meg.

Most huszon éveim közepét taposom és rengeteget szorongok. Munka, párkapcsolat miatt. Pl munkahelyen ha szerepelni kell esetleg főnökkel beszélni, párkapcsolati téren konfliktus stb.

Van amikor esténként is rám tör az agyalás és ezzel együtt a szorongás. Gyerekként, olyan jó volt kicsit tudatlannak lenni és most így felnőttként látva a világot kétszínűség, háború, megcsalás, halál, kapzsiság stb ezekbe is elég rossz belegondolni



2022. ápr. 18. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én is ilyen vagyok 40 évesen. Szerintem sokat segít az a gondolat hogy "kit érdekel". Sokkal lazábban kell venni az élet nehézségeit. Tudom hogy nem könnyű. Néha beveszek 1 citromfű kapszulát, nem rendszeresen. Van olyan ismerősöm aki az alkoholra esküszik. Mondták nekem régen is hogy az a bajom hogy én soha nem lazítok. Akik sportolnak azok meg azt javasolgatják mindenkinek stressz ellen. Mindenesetre biztos nem árt egy egy gyógynövényes tabletta vagy tea.
2022. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A szorongó alkatú embereknek jobb elkerülni teljesen az alkoholt mert könnyen rászokhatnak.
2022. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Mindenki szokott szorongani?"


Nem, nem mindenki szokott szorongani. A földön él vagy 7 milliárd ember. Kizárt dolog, hogy ne lenne akár csak egy, aki nem szokott. Ha már van egy, akkor elmondható, hogy nem, nem szokott mindenki szorongani. De tény, hogy sokan szoktak. Már ha ez volt a kérdés.

2022. ápr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én régen nagyon sokat szorongtam kizárólagosan az egészségem miatt (hipochondria állt a háttérben), amiből pszichológus segítségével sikerült kigyógyulni, már több mint 1 éve. Azóta hálistennek nem szorongok, de én alapból nem szorongtam szociálisan, csak ugye az egészségem miatt.. Ha zavar, akkor pszichológus!
2022. ápr. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egész életemben szorongtam, gyerekkorom óta. Csak nemrég tudtam meg, hogy ezt generális szorongásnak hívják és elvileg kezeltetni kellene. Nekem már az tűnik fel, ha valamiért nem szorongok, megtanultam vele élni.
2022. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 tudnál példát mondani a mindennapi életben, hogy mi miatt szoktál szorongani?
2022. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: a szorongás lényege, hogy nincs feltétlenül tárgya. De amúgy általában negatív gondolatok: magányos maradok, nem lesz soha gyerekem, nem vagyok szerethető, nem vagyok elég jó. Ilyen háttérgondolatok vannak bennem, amikkel küzdök, de nagyon nehéz felülírni őket. És igen, jártam már pszichológusnál, gyógyszert nem szeretnék szedni.
2022. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom #7, borzasztó lehet. Remelem kilábalsz ebből önerőből.
2022. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amióta az eszemet tudom, szorongtam, felsőben nem egyszer volt arra példa, hogy komolyabb dolgozatok előtt rosszul is lettem emiatt. Mégis gimi elején tudatosult bennem, hogy ez nagyon nincs rendben és nem épp normális. Azóta én is megtanultam ezzel együtt élni, azt viszont még nem tudom teljesen hova rakni, hogy év eleje óta, mintha megszűnt volna ez az egész.
2022. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es ez tök jó, örülj neki! Megszűnt valami stresszfaktor az életedben?
2022. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!