Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt az agyam?

Miért csinálja ezt az agyam?

Figyelt kérdés

Egyik éjjel, mikor még nem aludtam végigcikázott az agyamon egy olyan gúnyos hang “hogy ezt régen láttad már, hehehe”. Bedobott egy traumatikus emléket, amitől rosszul lettem.


Máskor helyeket dob be, ahol a traumatikus emlékem volt. Ha látok egy olyan helyet, pld. emeletes ágy nagyon rosszul leszek éjjel. Ver a szívem, nem kapok levegőt, előttem van valami borzalmas érzés.


Miért szívat ilyennel az agyam? Miért dobja vissza az emlékeimet gúnyos hangnemmel?



2022. ápr. 19. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallasz is ilyenkor hangot?

Így nehéz eldönteni hogy ez tudathasadás lenne-e esetleg vagy valami más mentális betegség.


Mert..


Ilyen előfordul mindenkivel, hogy néha olyasmikre gondol, amire egyszerűen nem akar. Nekem is számtalanszor jut eszembe sok hülyeség, főleg esténként.


Erről van is egy mém hogy sokaknak csinálja ezt.


[link]

(Angolul nem tudóknak:

Agy: Hé, ébren vagy?

Lány: Ige,n úgyhogy kussolj.

Agy: Emlékszel arra a horror filmre amit tegnap néztünk?)


Tele van az internet ezzel a mémmel, különböző dolgokkal ráírva. Tehát ez egy létező és sokakat érintő dolog, hogy éjszaka eszünkbe jut egy rakás hülyeség alvás előtt.

2022. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
PTSD - Post-traumatic stress disorder, a traumáid miatt alakult ki és amiket írsz, azok a ptsd-vel járó emlékbetörések. Egy pszichológus segíthet feldolgozni a traumáidat.
2022. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, Hang volt egy fura női hang, aki gúnyos volt. Soha nem hallottam utána.


2, Az nem olyan, hogy mindig rosszul vannak az érintettek?

2022. ápr. 19. 08:19
 4/8 anonim ***** válasza:
2. Nem. Olvass utána, mi a PTSD, szerintem sok mindenben magadra fogsz ismerni.
2022. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az intenzív félálmok is lehetnek ettől? Mikor embereket látok a szobámban, akiknek közük volt a traumámhoz?
2022. ápr. 19. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez meg alvásparalízisnek tűnik. (Nekem is szokott lenni). Felébredek éjszaka, nem tudok mozogni és eddig a következő hallucinációim voltak (teljesen valóságosnak tűnnek egyébként, ha nem lenne közben a bénulás, nem jönnék rá, hogy ez nem a valóság):

- valaki állt az ágyam végében

- valaki bejött a szobámba, fél térddel az ágyra térdelt és nyúlt a kezem felé

- valaki bejött a szobámba, leült mellém az ágyra (éreztem, ahogy besüpped alatta a szivacs)

- azt hallottam, hogy valaki lehúzta a wc-t, azt hittem, hogy a haverom az, mert úgy volt, hogy aznap átjön piálni és ott is alszik nálam, aztán leesett, hogy végül lemondta és egyedül vagyok otthon. Ekkor ez az alak berohant a szobámba, elszaladt mellettem, az ágy mellett és a fejem alatti szivacson mintha elkezdett volna dobolni. Itt is éreztem, ahogy pattog a fejem alatt a szivacs, iszonyatos volt. Az egész teljesen valóságos volt.


Ilyesmi van neked is? Én az embert nem tudom kivenni, hogy kicsoda, éjszaka szokott lenni alvásparalízisem és hát olyan, mint egy ember sötétben. :)

2022. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen tudok mozogni, felugrom és sikoltozom. Nekem sajnos kivehető volt.


Érdekesen hangzik az alvásparalízised. Sikerült valahogyan legyőznöd?

2022. ápr. 19. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor a tiedet nem tudom, hogy mi. Egy pszichológus biztos tudná.


Nem volt már egy ideje alvásparalízisem, de nem hiszem, hogy örökre elmúlt. Akkor szokott lenni, amikor nagyon rossz lelkiállapotban vagyok és mostanában nincs különösebb lelki gondom azon kívül, hogy motiválatlan vagyok és nem érdekel semmi. :)

2022. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!