Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek a hajammal?

Mihez kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés
Trichotillomániás vagyok.Pár évre abbatudtam hagyni,viszont 2021 tavaszán elkezdődött megint.Szeptemberre már elég dús hajam lett (előtte kopaszra vágattuk).Viszont a felvételi által egyre sűrűbben téptem a hajamat.Konkrétan miután abbahagytam a gyakorlást ,vettem észre ,hogy hiányzik a legtöbb hajam a fejem tetején illetve hátul,oldalt is.Azóta eltelt pár hónap ,de a hajam még elsem kezdett nőni.27-én lesz tablófotózásom,előtte megyük fodrászhoz.Persze voltam 2x is fodrásznál időközben.Az egyik nem vette észre,másik pedig igen.Szerencsére nem volt több.Viszont akkor nem volt ott édesanyám.Ő nem tud róla és nem is szeretném ,hogy ha tudna.Kopaszra sem vágatom még a hajamat.Nagyon kellemetlenül érzem magam.

2022. ápr. 21. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mihez kezdjek a hajammal?"


Csatos hajpótlás, vagy rendesen, fodrásszal feltetetve. A csatosnak (amiből van 2-3-4-5 csatos) azt magadnak is fel tudod tenni (és természetesen levenni), míg a tartósabbat csak fodrász.

Ezen kívül még paróka az, ami lehetséges. Hiszen írtad, most nem akarod teljesen levágatni a hajad.

Egyébként ha tövestől téped ki a hajad (tehát a hajhagymákat is), akkor ne is csodálkozz rajta, ha nem akarnak visszanőni.

2022. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért, ha hajhagymával együtt tépi ki, akkoris vissza nő, nem? Vagy akkor arra mi a magyarázat, hogy például ujjakon lévő szőrt hagymástúl kitépegetem és visszanő?
2022. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit hagymástól/tövestől tépsz ki, az már nem nő vissza, legfeljebb a közvetlen mellette lévő szőr/hajszál. Néha egy pórusból kettő (iker) hajszál/szőrszál nő.
2022. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ki is téptem a hajhagymákat akkor termelődik új :).
2022. ápr. 21. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor nincs is igazából gondod.
2022. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem jutott még eszedbe, hogy esetleg a lelki okát megkeresd, hogy miért teped a hajad?


Egy pszichológust azért jó lenne felkeresni.

2022. ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az oka megvan.Sajnos nem egy fényes közösségbe járok be.Emellett ahogy fent is említettem a központi felvételi hozzátett egy lapáttal.
2022. ápr. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!