Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha valakinek...

Szerintetek ha valakinek sikerült kigyógyulnia az étkezési zavarból, akár anorexia vagy bulimia, megmarad benne a hajlam, hogy a jövőben bármikor visszatérhet még ugyanez a betegsége?

Figyelt kérdés
Nekem több évvel ezelőtt sikerült meggyógyulnom a bulimiából, de az elmúlt néhány évben többször is éreztem, hogy újra próbál eluralkodni rajtam a dolog, jöttek ismét a falásrohamok, és néha ezeknek hánytatás lett a végük. Viszont fejben már tudtam, hogy ezzel ártok magamnak, így sokszor le tudtam állítani magamat. Ezek rendszerint a rosszabb időszakaimban voltak, de csak 1-2 alkalom volt hányás, túlevés viszont többször. A mai napig utálom, amikor valaki megjegyzést tesz a külsőmre és nem szeretek mások előtt enni. Jelenleg viszont nem jönnek már a falásrohamok, viszonylag jól vagyok. Akiknek volt már valamilyen étkezési zavaruk, ki tudtak belőle gyógyulni teljesen?
2022. ápr. 22. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hajlam megmarad, ezért nagyon fontos a kezelés pszichológus/pszichiáter által is. Akkor lehet az illető tünetmentes.
2022. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, amint valami negatív dolog történik könnyen visszaesik az ember. Nálam jellemzően ha a munkában rosszul mennek a dolgok (stressz, hibák, munkatársakkal gondok), akkor egyből visszaesek az anorexiába.
2022. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel. Próbáltam már ezt korábban elmondani valakinek, hogy szerintem simán visszaeshetek, ha úgy alakulna, de az illető, aki nem ismeri ezt, nem volt benne része soha, azt mondta, hogy az nem lehet, ha egyszer meggyógyultam, akkor már nem lesz semmi. Szerintem ez már az életem végéig el fog kísérni engem.
2022. ápr. 22. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Stressz hatására nekem is előjön. Sajnos ez nem ilyen egyszerű, hogy meggyógyultál és minden szuper.
2022. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Sajnos bármikor benne van a pakliban hogy visszaesel. Egyik függőségből sem lehet 100%-osan kigyógyulni. A függő mindig függő marad, akár tünetmentesen, akár tünettel. Mert ez is egy függőség. De megtanulhatod kezelni illetve kordában tartani ha tudod a kiváltó okot. Az ételhez való viszonyod sosem lesz olyan mint egy “egészséges” embernek.
2022. máj. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!