Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-nél mitől függ, hogy ha a...

OCD-nél mitől függ, hogy ha a kényszerek elmúlnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy néhány kényszeres gondolat napról napra elhalványodik. Régóta jelen vannak de mostanában nagyon érzem, hogy kezdek tőlük megszabadulni de fogalmam sincs mi által, mert úgy nagyon semmi jelentős nem változott. Rituálék vannak még meg néhány ismétlődő gondolat is de néhány ami régóta "zaklatott" mostanában halványodik és így elcsendesült kicsit az agyam. Meg is lepődök néha, hogy nincs az az erős obszesszió. Nem teljesen de érezhetően csökkent. Lehetséges lenne? Magától is elmúlhat néhány kényszer, majd más jön helyette vagy egy ideig az is lehet, hogy kis csend van? Ezek főként ismétlődő gondolatok voltak, amik már nagyon zavartak. A rituálék valahogy sosem zavartak, inkább a gondolatok. Leginkább OCD-sektől szeretnék választ, akik tapasztaltak ilyesmit.

2022. ápr. 23. 02:24
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Magától is enyhülhet jobb élethelyzetben, nyugodtsbb időszakban.

Gyógyszerrel és tarápiától múlhat el.

2022. ápr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Magától nem múlik el, kezelni kell.
2022. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Stresszes helyzetekre erősödnek a kényszeres cselekedetek és gondolatok, amennyiben nyugodtabb időszak van az életedben azért csökkenhetnek. Nekem most így vizsgaidőszakban elég nagy a stressz szintem, és érzem, hogy még gyógyszer és terápia mellett is erősödtek kicsit a tüneteim (20 mg Floxetet szedek).

Amikor megkérdeztem pszichiátert, hogy elmúlhat-e, annyi volt a válasz, hogy hajlam mindig ott lesz, csak a stressz fogja erősíteni vagy (újra)kihozni. Pszichológus pedig azt mondta annyit tudok rásegíteni, hogy megtanulom kezelni a stresszt.

2022. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!