Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl ezen?

Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Egy közeli ismerősöm, aki velem egyidős, 25 évesen meghalt. Hirtelen derült ki, hogy van egy csomó daganata és pár hónapon belül el is vitte.

Azóta én is rettegek, hogy ugyan így fogok járni. Bármilyen tünetet észlelek magamon rögtön daganatra tudok csak gondolni.

Pszichológushoz jártam 1 évig, de nem jutottam sokkal előrébb.

Mit tehetnék még, hogy elmúljon ez a félelem?



2022. ápr. 23. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Keress egy másik pszichológust.
2022. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Hogy mikor halsz meg, nincs a hatalmadban tenni ellene. Keress olyan szellemi olvasmányokat, amik a lélek halhatatlanságát tanítják. Egy példa: Platón Phaidón.
2022. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt az időt amit a rettegéssel töltesz, miert nem fordítod hasznos dolgokra? Pl kirándulás, stb. Az élet nem rettegésből áll, hogy jaj mi lesz ha... majd ha úgy lesz, akkor gondolkodjon az ember. Amig nincs úgy, addig minek rettegni? Élj!
2022. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!