Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelem leküzdése?

Halálfélelem leküzdése?

Figyelt kérdés
16 eves éves lany vagyok és borzasztóan félek a haláltól. Én szeretnék gyerekeket, férjet, valóra váltani a céljaimat, de mióta hirtelen a semmibol meghalt az egyik ismerősöm azóta en is felek. Szuleimnek nem beszeltem rola, de pszichológushoz elmehetek mar szuloi engedely nélkül? Illetve ti mit tanácsoltok mit csináljak?

2020. júl. 10. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj. Lesznek gyerekeid, lesz férjed és az álmaidat is valóra tudod váltani.


Így se úgyse tudsz neki mit csinálni, mert elkerülni nem fogod tudni. Egyszer mindenki oda jut, hogy nem ébred fel többé. (Majd talán 100 év múlva lesz olyan technológia, hogy nem kell meghalnunk). Azon, hogy ezen agyalsz még nem jutsz előrébb. Inkább úgy fogd fel, hogy ha nem leszel többé úgysem fogod tudni, hogy nem voltál többé és azt sem fogod tudni, hogy éltél-e egyáltalán (Ha nincs túlvilág) - Ha van túlvilág akkor meg tök király, mert - Halhatatlan vagy és ott is a szereteiddel leszel, ott is biztosan elérhetsz célokat és kitudja még mit. :) Szóval mind a kettő lehetőség pozitív dolog, mert az egyiknél úgysem tudod meg a másik lehetőségnél meg még jól is kijöhetsz, nem igaz? :). A halál amúgy olyan, mint az alvás csak álom nélkül. Amikor alszol félsz? Amikor alszol gondolkozol dolgokon? Nem! :). Látod.. Nem is olyan szörnyű ez.


Ezért felesleges pszichológushoz menned. Igazából minden ember átesik ezen. Egyszerűbb barátokkal vagy valakikkel beszélgetni erről, mint egy pszichológussal. :).


Szóval jelenleg élj és ne azo agyalj mi lesz, ha ... Majd akkor agyalj, ha oda jutsz, hogy az lesz. ;)

2020. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem egy pszichologus hasznos lehet. Mindazonáltal azt tanácsolom először , hogy beszéld meg valaki hozzád közel álló személlyel. Aztán ha nem javul , akkor jöhet a pszichologus.

Magáról halálról meg nekem szimplán az a véleményem hogy mindenki meghal , ezért én nem idegeskedek miatta. Változtatni úgysem lehet rajta , akkor mindek idegeskedjek. Persze ez nem azt jelenti , hogy nem szeretném énis megvalósítani az álmaimat. Nekem is rengeteg célom van még az életben.

2020. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!