Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyik gyógyszer sem hat,...

Ha egyik gyógyszer sem hat, mi a megoldás? Lemond rólam a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Több, összetettebb mentális problémám is van.

Kipróbáltunk kétféle (más típusú) antidepresszánsokat, kisebb/nagyobb dózisokban, de egyik se hatott, csak a mellékhatásokat éreztem. Mondta, hogy még két ötlete van, két antipszichotikum, az egyik gyengébb, a másik erősebb. Most az erősebbet szedem, majdnem annyi ideje, amennyi idő alatt éreznem kéne már a változást. Tudom, még várnom kell egy pár napot, de nagyon úgy érzem, hogy ez sem fog hatni. Gondolom, megemeli az adagot, hátha. De mi van, ha úgy se fogok semmi változást érezni? Ha az erősebbet nem érzem, akkor gondolom, a gyengébbet még annyira se fogom. Ha esetleg mindkettőt kipróbáljuk, nagyobb adagokban is, és így se fog hatni semmi, akkor mi fog történni? Azt mondta, hogy ez a 4 gyógyszer van, amit felírna nekem. Egyáltalán hogy lehetséges, hogy semmi nem használ nálam?



2022. ápr. 26. 12:39
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Antidepikből Escitilt és Yarocent kaptam. 2-3 hónap után se éreztem tőlük semmi pozitívat. Antipszichotikumból jelenleg Ketileptet szedek, aminek egy hasonló változatát már próbáltam régebben is. A másik szerintem a Lamolep lehet, bár azt is próbáltam régen, és a mellékhatásai miatt hagytam abba a szedését.

Gondolom, azért antipszichotikumot ír fel egyből, mert ha az SSRI, ami a legmodernebb gyógyszer nem hatott, akkor a többi se fog. Illetve eleve amikor elsőnek találkoztunk, mondta, hogy a tüneteim miatt valószínűleg nem az antidepresszáns lesz a megoldás, de egy próbát megér.

A lítium bipoláris zavarra van, abból is leginkább az egyes típusra.

Nyugtatót nem szeretne felírni nekem, ezt már az elején elmondta, mert nem támogatja, mivel függőséget okoz. Az altatókkal nem tudom, hogy állok... nagyon nehezen alszom el, viszont ha a gyógyszer a másnap reggelre is hatással van, akkor inkább nem szeretnék azt szedni. A mostani gyógyszerrel is ez a bajom. Mondjuk ez este se álmosít el kellő mértékben, de a másnap reggel az szörnyű...

2022. ápr. 27. 10:28
 12/32 anonim ***** válasza:
33%
Sport , pozitív mantrák , megbocsátás , jó pszichológus, Isten . Mindegyikben bízhatsz
2022. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
Nálam is Brutal függőséget okozott a xanax es nem is vagyok tőle jól, de muszáj szednem különben nem alszom… rivotrilt akartam de azt nem engedi
2022. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Van valami oka, hogy nem próbálta ki nálad az SNRI-t és egyből antipszichotikumot írt fel?
2022. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Inkább válts orvost.


"azért antipszichotikumot ír fel egyből, mert ha az SSRI, ami a legmodernebb gyógyszer nem hatott, akkor a többi se fog. "

Ez nem így van

2022. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#12: Ezek közül egyedül a pszichológusban hiszek, akihez járok is.


#14, 15: Bocsánat, nem látok a fejébe, hogy mit miért csinál, és nem mindent indokol meg, így ezek csupán a saját gondolataim voltak, hogy szerintem miért így csinálja. De nyilván nem biztos, hogy ez így is van.

2022. ápr. 27. 17:12
 17/32 anonim ***** válasza:

11

A lamolep nem AP, hanem hangulatstabilizáló.


Ketileptből mennyit kaptál? Milyen volt korábban és milyen most? Mennyi ideig szedted először és mióta szeded most?

2022. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Igaz, valóban az, csak azt elfelejtettem leírni, hogy a Ketileptet a hangulatstabilizáló hatása miatt írta fel, hiába antipszichotikum, ezért asszociáltam egy másik hangulatstabilizálóra, és írtam rosszul már az elején.


Most 200 mg-ot szedek, esténként, és leginkább másnap reggel érzem, hogy nagyon nehezen kelek fel tőle. 2 hete szedem jelenleg. Régebben 100 mg-ot szedtem (reggel 75-öt, este 25-öt), az még a mostaninál is rosszabb volt, átaludtam az egész napot, semmire nem ébredtem, folyamatosan fáradt voltam... 16 órákat aludtam tőle. Nem szedtem sokáig, kb egy hónapig.

2022. ápr. 28. 11:24
 19/32 anonim ***** válasza:

18

Én sok idő után arra jöttem rá, hogy érdemes kevesebbet és más elosztásban szedni.


Lehet, hogy elég lenne a 100 (vagy 75 vagy 50), és nyilván este érdemes a többet bevenni, mivel erős altató hatása van. Tehát 100-nál este 75-öt és reggel csak 25-öt. Vagy 75-nél este 50-et és reggel 25-öt.


Én most 25-öt szedek este és huh, de lecsap, pedig szedtem már belőle 600-at is.

2022. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
A pszichiáterem szerint a 100 mg semmire nem jó, csak arra, hogy elálmosítson. Azt mondta, hogy az én problémáimra szerinte 200-400 mg között lesz a megoldás. Illetve ez a gyógyszer úgy működik, hogy különböző értékhatárok (mg) között, másféleképpen hat. A 200-400 szorongásoldó, hangulatstabilizáló, afölött (nem tudom mennyitől meddig) antipszichotikum. Jelenleg teljesen más kiszerelésben szedem, mint annó.
2022. ápr. 28. 12:27
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!