Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyik gyógyszer sem hat,...

Ha egyik gyógyszer sem hat, mi a megoldás? Lemond rólam a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Több, összetettebb mentális problémám is van.

Kipróbáltunk kétféle (más típusú) antidepresszánsokat, kisebb/nagyobb dózisokban, de egyik se hatott, csak a mellékhatásokat éreztem. Mondta, hogy még két ötlete van, két antipszichotikum, az egyik gyengébb, a másik erősebb. Most az erősebbet szedem, majdnem annyi ideje, amennyi idő alatt éreznem kéne már a változást. Tudom, még várnom kell egy pár napot, de nagyon úgy érzem, hogy ez sem fog hatni. Gondolom, megemeli az adagot, hátha. De mi van, ha úgy se fogok semmi változást érezni? Ha az erősebbet nem érzem, akkor gondolom, a gyengébbet még annyira se fogom. Ha esetleg mindkettőt kipróbáljuk, nagyobb adagokban is, és így se fog hatni semmi, akkor mi fog történni? Azt mondta, hogy ez a 4 gyógyszer van, amit felírna nekem. Egyáltalán hogy lehetséges, hogy semmi nem használ nálam?



2022. ápr. 26. 12:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

20

Hát... én bipol vagyok és 25 mg-ot kapok jelenleg... Ahogy írtam, szedtem már 600 mg-ot is.

2022. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

20

Most mennyivel kezdtetek, mióta szeded, milyen néven szeded?

2022. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
16%
Minek mentek pszichiáterhez, ha kb mindenki tudja miből mennyit akar szedni? Viccek vagytok komolyan. Meg akartok gyógyulni, vagy leragadtok ott hogy a gyógyszer segít bármit is?
2022. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

23

Bocsi, én már éppen eleget szedtem, hogy tudjam, hogy nagyjából mennyi kell. Le leszek pontozva, de nem érdekel. Egy pszichiáter még ennyit sem tud, hogy nem reggelre adom a k.rva erősen álmosító hatású gyógyszert, hanem estére?? Fuh, de fel tudom cseszni magam az ilyeneken. És akkor csodálkoznak, hogy a betegek nem szedik a gyógyszert.


Egyébként én szedem, de nem annyit és nem akkor, amikor mondja. Mert már k.rva sokat szívtam és nem fogok többet szívni miattuk.


Ezzel együtt is együttműködő vagyok, havonta megyek a pszichiáterhez. Magamtól nem kezdek el semmit!! Magamtól nem hagyok el semmit!!

2022. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
23as. Énntudom miből mennyi kell. Ezért emegyek az sztk-s pszichiáterhez és már írja is. Gondolkodnia sem kell.
2022. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

#20: 2 hete, 200 mg-al, Ketilept Prolong névvel.


#23: Én se tudom, hogy mi kell és mennyi... Ráadásul felírni se tudnám magamnak.


#24: Azon én is kivoltam, hogy miért reggel kell 75 mg-ot szednem, és este 25-öt... És a jelenlegi pszichiáterem is, szerinte a 100 mg-nak nincs is érdemleges hatása. Amúgy azt hiszem, tudom, hogy miért így írták föl annó. Öngyilkossági kísérlet következtében kerültem a pszichiátriára, a zárt osztályra. Ott írták fel, feltételezem azért így, hogy átaludjam az egész napot, ne legyen velem gond...

2022. ápr. 28. 14:44
 27/32 anonim ***** válasza:

26

Hát... elképzelni nem tudom, hogy miért adták így. 200 mg-mal kezdeni? Érdekes.


Én anno 3 x 12,5 mg-mal kezdtem a kvetiapin hatóanyagú gyógyszerek szedését.* Hihetetlenül leszedált. (Pedig elég jól bírom az AP-okat.)


De nem szólok bele... Csak ugye ne menjen a munkád, magánéleted rovására, hogy fáradt vagy egész nap.


*Megkerestem, rosszul emlékeztem. Szó szerint idézem:

"1-1-3 tbl 25 mg quetiapin nagyon fokozatos beállítása"

Tehát bipoláris diagnózissal 125 mg kvetiapin volt előirányozva.

2022. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Kventiax első adgja nekem 300mg volt. Semmi fokozatosság.
2022. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#27: Nekem elmagyarázta a pszichiáterem, hogy miért. Mert a hatóanyag ugyan ugyanaz, mégis két különböző gyógyszerről van szó. Régebben Kventiaxot szedtem, amiből ha jól tudom, csak 25 mg-os kiszerelés van, és az valóban leszedált. Azt egyébként bipoláris diagnózisra adták (ami nem vagyok), amivel 25 perc beszélgetés után diagnosztizáltak, csak hogy adhassanak valmi leszedáló gyógyszert.

Most Kvetiapin Prolongot szedek, 200 mg-os kivitelben. A pszichiáterem is mondta, hogy hiába kétszer annyi adag, mint amit annó szedtem, ez másképp működik, és vannak, akik 900 mg-ot szednek belőle, mivel ez ugyan álmosít, de közel sem annyira, mint a Kventiax sokkal kevesebb mennyiségben. De hivatalosan ezt sem írhatná fel nekem, mert nem az a problémám, amilyen diagnózisra felírható. Hiába működik (elvileg) másra is, Amerikában pl több dologra is felírható, mint itthon. Szóval ő is adott nekem egy hamis diagnózist (skizoaffektív zavart), de mondta, hogy ezt csak azért, hogy felírhassa a gyógyszert, amúgy nem ez a bajom, nem is így kezelnek.

2022. ápr. 28. 15:28
 30/32 anonim ***** válasza:

29

A quetiapine (kvetiapin) a hatóanyag. Az eredeti gyógyszer neve seroquel volt. Annak lettek ún. generikumai (ugyanaz a hatóanyag, más márkanéven, más gyártók állítják elő).


Itt egy lista, remélem, látható belőle, hogy milyen "sok fajta" van.

[link]


Az eredetiből, azaz seroquel-ből ma Magyarországon már csak a retard tabletta kapható, ld. seroquel xr. (A retard, azaz elnyújtott hatású gyógyszereket jelölik prolong, sr, xr neveken, a linkelt oldalon mindegyik elnevezésnél szerepel a retard szó is, tehát "prolong retard", "sr retard", "xr retard".)


A sima és a retard tabletták valóban másképp működnek. Pl. szedtem xanaxot és xanax retardot (xanax sr). A xanax sr-ből meg sem kottyant a 2 mg. Gyengébbnek éreztem, mint a sima 0,5-öst.


A kvetiapinból is szedtem simát (most is azt szedem, a 25 mg-ot) is és retardot is (a 600 mg-os az volt). Tényleg nem "üt" a 600 mg annyira, én pl. napi 4-5 órát aludtam, amikor szedtem és egy perccel sem többet.


A szedáltság is elmúlt nálam mindig egy-két hét elmúltával. De a legtöbb embernél folyamatosan fennáll.


Szedtem olanzapint (rémálmok, hízás, nulla libidó, székrekedés), klozapint (hízás, nulla libidó, székrekedés) és risperidont (azt hosszabb ideig nem szedtem, mellékhatása nem volt, a pszichózisomat az mulasztotta el). (Mindenhol a hatóanyagok nevét írtam le, magyar helyesírással.)


A kvetiapint a mai napig sem tudom, hogy pontosan hogyan hat rám. Az biztos, hogy nincsenek tőle rémálmaim, nem hízom, nincs székrekedésem.

2022. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!