Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyik gyógyszer sem hat,...

Ha egyik gyógyszer sem hat, mi a megoldás? Lemond rólam a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Több, összetettebb mentális problémám is van.

Kipróbáltunk kétféle (más típusú) antidepresszánsokat, kisebb/nagyobb dózisokban, de egyik se hatott, csak a mellékhatásokat éreztem. Mondta, hogy még két ötlete van, két antipszichotikum, az egyik gyengébb, a másik erősebb. Most az erősebbet szedem, majdnem annyi ideje, amennyi idő alatt éreznem kéne már a változást. Tudom, még várnom kell egy pár napot, de nagyon úgy érzem, hogy ez sem fog hatni. Gondolom, megemeli az adagot, hátha. De mi van, ha úgy se fogok semmi változást érezni? Ha az erősebbet nem érzem, akkor gondolom, a gyengébbet még annyira se fogom. Ha esetleg mindkettőt kipróbáljuk, nagyobb adagokban is, és így se fog hatni semmi, akkor mi fog történni? Azt mondta, hogy ez a 4 gyógyszer van, amit felírna nekem. Egyáltalán hogy lehetséges, hogy semmi nem használ nálam?



2022. ápr. 26. 12:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Hogyne lenne lehetséges. Kórházba is több élő ember megy be, mint ahányan kijönnek. Nem lehet mindenkit megmenteni, így meggyógyítani sem.
2022. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ez jogos, valóban. De ilyenkor mi szokott történni? Megmondja nekem, hogy ne járjak hozzá többet, mert felesleges, nem tud rajtam segíteni?
2022. ápr. 26. 12:46
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

2


Nalam kb. konkretan ez a helyzet alakult ki.


Csak a terapeutam is magatol felhivott hogy ne menjek hozza mert nincs ertelme.


A pszichiater mert kb. felvallrol vesz engem, felirja nekem az adott gyogyszert megkerdezi hogy vagyok majd mielott valaszolnek rogton azt mondja o hogy "semmi baj nincs ahogy latom". Aztan megkerdezi hogy akkor milyen gyogyszer kene. Masokkal meg orat beszel/foglalkozik.


Az az igazsag kerdezo, hogy az ilyen szakemberek csak kenyszerbol foglalkoznak veled. Nincs mirol lemondania mert nem vallalt semmit. Te neked a pszichiater lehet egy eleg bizalmas embered, de te neki egy ember vagy mint pl. a buszon valaki. Ha meg maganban akkor szinten ugyanez csak ott meg te fizetsz.


Sosem fogjak igy az arcodba oszinten mondani, hanem elkezdenek felvallrol kezelni teged, nekik tokmindegy hogy vagy, ilyenek.


A megoldast meg rad bizzak.

2022. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Jó kérdés, lassan én is feltehetem majd magamról. Nekem alvászavarom van, jelenleg a 2. gyógyszer nem működik nálam amitől más durmol. Még egy lehetőségem van, aztán...?
2022. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
37%
A pszichiáterek sarlatánok. Nekik az emberek csak tárgyak, felírnak boldog boldogtalannak mindent, aztán pá.
2022. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az én pszichiáterem szerencsére normális. Félig magán, vagy nem tudom, hogy mondjam, egy alapítványnál van ő is, meg a pszichológusom is (meg még sok másik pszichológus is), kell érte fizetni, viszont kevesebbet, mint egy szimpla magánrendelésnél.
2022. ápr. 26. 13:35
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Mennyire borzalmas ilyet olvasni… instant beletaszít a legmélyebb depresszióba
2022. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Melyik antidepiket kaptad?


Melyik antipszichotikumot szeded most és mi jön még szóba?


Antidepresszánsból vannak SSRI-k, SNRI-k, ciklikusak, MAOIk és atipikusak.


Antipszichotikumokból vannak első és második generációsak (sokféle). Plusz pl. a Richter fejlesztése a reagila. Az vadiúj.

2022. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%

Olyan nincs, hogy csak 4 gyógyszer van. Nem is értem, hogy 2 antidepresszáns után miért antipszichotikumot írt fel, mert nem csak 2 féle antidepresszáns van.

Legvégső esetben is ott a lítium depresszióra.

Ha a 4 gyógyszer után nem akar tovább kezelni, akkor menj el egy másik pszichiáterhez.

De még, hogyha nem is hat az antidepresszáns, a pszichiáter egy csomó más gyógyszert felírhat, ami megkönnyítheti egy depressziós egyén életét: pl altatókat, nyugtatókat...

2022. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
43%
Rengeteg hatóanyag van antidepresszánsból és antipszichotikumokból is. Az antidepresszánsnál hetek múlva érzed a változást. Az antipszichotikumnál azonnal.
2022. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!