Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mást is kikészít idegileg?

Mást is kikészít idegileg?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, pánikoló, szorongó, kicsit paranoiás személyiség vagyok.

Tegnap óta, amióta minden híroldal lehozta Lavrov nyilatkozatát (“a harmadik világháború kitörésére óriási az esély”). Annyira ideges vagyok, hogy egyszerűen nem tudok normálisan létezni.

Éjszaka nem tudtam elaludni, talán 2x elbóbiskoltam, akkor is ehhez kapcsolódó rémképet láttam, így virrasztottam ( amúgy is képtelen lettem volna aludni). Szinte az összes híroldalt végigolvastam, böngésztem a kommenteket (tudom, hogy ez nem jó, de érdekelt az emberek reakciója).

Őszintén, nem értek a politikához, lehet engem is lehet a szalagcímekkel riogatni, hiába próbáltam utánajárni, nem találtam meg a teljes interjút, meg azt is tudom; hogy mindenki azt szed ki belőle amit akar…

De folyamatosan gyomorgörcsöm és hányingerem van, az alváshiánytól meg olyan vagyok, mint egy élőhalott…


2022. ápr. 27. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lavrov is egy politikus ,aki trükközik. Én is mikor volt a háború kezdete bepánikoltam.

De főként annak tudtam be,hogy a híroldalakon lógtam. Nem azt mondom,hogy tudatlannak kell lenni,de el kell engedni ezt a stresszelést és olvasgatást.

A két nép között zajlik a szláv makacsság, és igazából egyik sem törekszik békére.

A kommentelők közül sokan azt se tudják mit írnak...

Egy szó mint száz:

-Ne olvasd annyit

Kommentelőket végképp

-Találj magadnak vmi hülye youtube csatornát ,ami teljesen érdektelen dolgokkal foglalkozik/kikapcsol

-estére relaxációs youtube zene vagy applikáció.

2022. ápr. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a kezdetén én is nagyon. Akkor a bizonytalanság, félelem miatt voltam ugyan ebben a periódusban, keményen pánikoltam, alig tudtam aludni, és most újra visszacsúsztam a gödörbe…
2022. ápr. 27. 06:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elején én is 0-24 híroldalakon lógtam , meg már 17.50kor a tv előtt ültem nehogy lemaradjak a hírekről..
2022. ápr. 27. 06:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ezeket a híreket érdemes kizárnod a napi hírolvasásból is és ha elhangzik valamilyen nyugtalanító tény a hírekben, nem figyelni rá. Nem vagy erre hatással egyrészt, másrészt egyesek szeretnek nagyokat mondani, harmadrészt pedig önmagadat turbóztatod, idegesíted az ilyen dolgokkal, teljesen feleslegesen.

Biztos van sok téma ami érdekel, azokat érdemes böngészni, utánaolvasni stb.

Amitől csak ideges leszel, alvási problémáid lesznek, nyugtalanító, pánikkeltő hírek, azokat nem érdemes olvasni.

2022. ápr. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne olvass egy darabig híreket, vagy ne annyit! Nem arról van szó, hogy soha és tájékozatlannak kell lenni, de érdemes nem állandóan a híreket bújni, mert nagyrészt a médiából csak árad a negatívum, a pánikkeltés.

Én híradót pl. sosem néztem rendszeresen, a tévét sem nagyon kapcsolom be, de ugye az interneten mindig szembejött velem valami és valamilyen szinten hatással volt rám. Amióta ezeket tudatosan kerülöm, jobban érzem magam.

2022. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!