Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy elveszíteném...

Lehetséges hogy elveszíteném önmagam és már nem én lennék, ha mégis megpróbálnék kapcsolatban lenni?

Figyelt kérdés

Mar közelebb vagyok a 30hoz mint a 20hoz és meg soha nem tudtam kapcsolatban lenni, sok okból kifolyólag.

Egyrészt a családban aki nevelt nagyon szexista erkölcsősz volt és belémnevelte hogy egy nőnek akkor nagy az értéke ha nem érhet hozzá férfi. Egesz életemben ezzel a tudattal éltem.

Másrészt nagyon válogatós is lettem, nem találok olyat aki tetszik, plusz a nagyon durva szociális fóbiám miatt képtelen vagyok a kapcsolatra, az intimitasra.

Viszont nem vagyok aszex, szóval közel a 30hoz sokszor mar nem bírom elviselni a magányt és elkezdtem ugy érezni hogyha újra találkoznék azokkal akik régebben tetszettek, most képes lennék együtt lenni velük. Ettől a gondolattól nagyon megijedtem, hiszen 28 éves koromig semmit nem csináltam férfiakkal, mert nem voltam képes rá.

Lehetséges hogyha mégis megtenném egyszer, az mar nem en lennék? Úgy érzem ez már az énem része és őrült lennék ha megtenném…


2022. márc. 7. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

DE, az lennél igazán te, nem egy agymosott, fóbiákkal telebeszélt szenvedő valaki.

Mindenképp kellene egy (szexuál)pszichológus.

És egy fiú, akit igazán szerethetsz.

2022. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pszichológus semmit sem csinalt velem. Fiút meg eddig sem találtam, ezután sem fogok. Volt mar vénlány a családban, ez is benne van
2022. márc. 9. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus félelem, hogy énvesztéssel jár egy párkapcsolat.

Gondolj arra, hogy mindig változunk, és egy másik ember hat rád, attól gazdagabb, kicsit más leszel, de te is ugyanúgy változtatod őt.

Az én feleségemet is ilyen erkölcscsőszök nyomorították meg, hát nem sokat javult 10 év alatt! Persze lehet, hogy egy nálam magabiztosabb férfi ki tudta volna csalogatni belőle a nőt, aki jól alá lett temetve a sok pszichés szadizmusnak.

Sokféle terápia van, érdemes különféle módszereket kipróbálni, ha módodban áll. Illetve az ember mindegyikből tanul valamit, és a következőn már jobban tudja, hogy mit akar.

Attól, hogy lesz barátod valszeg nem sok minden fog változni - ne legyen igazam!

Egyrészt megszoktad az önkielégítést, ezzel kell majd neki felvenni a versenyt. Ha lesz gond ezzel, akkor Holovitz Alexandra, Rekvényi Katalin szexuálterapeutákat javaslom pl. Tán ők tudnak segíteni.

Mindenesetre azért csak próbálkozz, hátha szerencséd lesz!

Van a pompás Mérgező szülők című könyv, pl.

2022. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!