Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamilyen mentális...

Van valamilyen mentális problémája annak aki elhiszi az ezoterikus vagy varázslós vagy vallásos dolgokat?

Figyelt kérdés
Csak átverik őket vagy ezeknek az embereknek van valamilyen problémájuk ami miatt még felnőt korban is elhiszik az ilyen varázslós dolgokat?

2022. ápr. 28. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem feltétlen. Én úgy látom, mindenkinek más a megküzdési stratégiája. Mindenki a számára legkönnyebben befogadható dolgokkal igyekszik önigazolást nyerni. Van, aki a tudományt választja, van aki a vallást, vagy az ezotériát (vagy ezek bizonyos mértékű keverékét). Mindenkinek más a meggyőződése, a kapaszkodója, ha problémákkal találja szemben magát. Így segítenek maguknak feldolgozni dolgokat, az elméjüket ez nyugtatja meg. És végül is mindegyik irányzatnak ez a lényege - hogy támaszt, bizonyosságot nyújtson.


Persze lehetnek szélsőséges esetek, amikor valamelyik irányba a valóságérzet nagyon eltorzul, és mondjuk anyagi dolgokat, kapcsolatokat tesznek függővé a meggyőződésüktől. Olyankor szerintem már olyan mélyen gyökerező problémájuk lehet, amit nem lehet laikusként feltárni, és ha nem hajlandóak segítséget kérni, akkor nem is lehet rajtuk segíteni.

2022. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Aki a varázslásban hisz, az szimplán naív. Aki vallásos, az természetesen okos ember. Mindenkinek hinni kellene az Istenben.
2022. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.

A kérdés leginkább azok miatt írtam ki akik több tízezreket képesek kidobni a mindenféle varázslatra és azok miatt akik azt állítják hogy láttak valamilyen természet felettit.

2022. ápr. 28. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, talán akik tízezreket költenek varázslatokra úgy érzik, hogy nincs uralmuk, ráhatásuk az életük bizonyos területeire, nem is tudják hogy lehetne befolyásuk bizonyos őket meghatározó eseményekre, és ezzel próbálják kompenzálni. De persze ez csak az én gondolatom, lehet hogy valakinek más a motivációja.
2022. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt én is elképzelhetőnek tartom. Bár a pénz "égetése" inkább ront ezeken a dolgokon.

Köszönöm a válaszaidat.

2022. ápr. 28. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Van ez is, az is. Van aki csak a szar életét színesíti ki vele, valójában nem hiszi el, csak szeretné, ha úgy lenne. Meg vannak közöttük legit skizok is.
2022. ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
28%
Gondolod, hogy 100 évvel ezelőtt mindenkinek mentális problémái voltak? Frászt. Az ember agya (tudat alatt is) folyamatosan keresi a megoldást az érthetetlen kérdésekre. Ki így, ki úgy talál megnyugtató választ. Évezredek át a vallás volt a fő kapaszkodó, manapság már kiment a divatból, másfelé kacsintgatnak az emberek. A férfiak jobban szeretik a kézzelfogható dolgokat, valamint a logikát, ezért ők többnyire a tudományos tételeket fogadják el igaznak. A nők inkább az érzéseik mentén élnek és ítélnek, nekik kevésbé lételemük a logika.
2022. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%
Akik démonokról beszélnek és arról hogy beszélnek Jézussal, Máriával stb. Azoknak van gondjuk? vagy az is természetes?
2022. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
56%
Akik belenéznek a napba hogy feltöltsék energiával a szemüket, azoknak van gondjuk?
2022. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!