Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a folytonos szorongást és a megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiskorom óta sajnos hihetetlenül maximalista vagyok és már pitiáner dolgok miatt is képes vagyok magamat marcangolni pl. órán rossz választ mondok, rosszul fogalmazok meg egy német mondatot (külföldön tanulok), ha elfelejtem a szavakat, ha rossz jegyet kapok, ha nem lettem kész a feladattal óra végére és még sorolhatnám, ilyenkor valami oknál fogva elkezdem saját magamat bántani olyan mondatokkal hogy de hülye vagyok, hogy lehetek ennyire szerencsétlen, annyira buta vagyok stb. A másik pedig az állandó szorongásom amitől nem szabadulok. Szeretem az osztályomat, az osztálytársaimmal is nagyon jól kijövök, de sokszor feszélyezve érzem magam közöttük. Mindig próbálok megfelelni mindenkinek és ha pl. az órán rossz választ mondok vagy érthetetlenül fejezem ki magam, akkor elkezdek szorongani hogy vajon most mit gondolnak rólam, biztos ostobának néznek. Egész nap nap érzem hogy ver a szívem, és tudjátok az a tipikus izguló érzés van bennem mindig. Hogy ez az egész mikor alakulhatott ki azt nem tudom pontosan meghatározni, de a történethez hozzátartoznak szerintem a rémes átalános iskolás éveim. Amikor kisiskolás voltam eléggé duci alkatú voltam, ezért az osztálytársaim rengetegszer megaláztak, csúfoltak, úgy beszéltek velem mint egy utolsó senkivel és durva gúnyneveket aggadtak rám (dagadt koca, kövér mocskos disznó, hájas belű). Sokszor az elkövetett vétkeket rám kenték, ami miatt a tanárnál én feleltem és hiába mondtam már a végén zokogva hogy semmi közöm nem volt hozzá, nem hitt nekem. Én pedig az egészről, amiket tettek velem hallgattam, mert azt hittem hogy így esetleg a kedvükben járok majd a többieknek, de nyilván tojtak rá. Szóval, csak hogy tudjatok egy kis háttérinfót, szerintem innen ered az hogy túlgondolom a dolgokat és a félelmem a rólam alkotott véleményektől. Hogyan tudnám mindezt legyőzni? Valaki van hasonló helyzetben? Ha idáig eljutottál az olvasást illetően, már azért hála jár, ugyanis kicsit hosszúra sikeredett, de remélhetőleg egy két tanáccsal is meg tudsz ajándékozni :)


17/L


2022. ápr. 29. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Hájas belű😂😂


Ne haragudj, de ilyent még nem hallottam.

Amugy altalanosba en is tulsulyos voltam enegm is volt ,hogy csufoltak de ma mar irigyek a kinezetemre. Nem kell foglalkozni veluk, engedd el a temat. Mar mas vagy . Az meg,hogy masok mit gondolnak rolad ,az o dolguk nem kell foglalkozni senki velemenyevel csak a sajat magadeval.De szerintem senkit nem erdekel ha elrontasz valamit.

A hiba az elet resze , a legnagyobbak is hibaznak ,gondolj csak a hires sztarokra ok is sorra hibaznak. Attol meg nem vagy kevesebb ha valamit elrontasz , tapasztalaltot szerzel belole, tanulsz es tovabb mesz . Ennyi az egesz. Ha nem hibazol akkor nem erhetsz fel a csucsra ,barmi is legyen a celod. Ezt tudatositsd magadban.

2022. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Klasszikus szorongasos tunetek. Ne a gyk-n akarj erre megoldast talalni, hanem szakembernel.
2022. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvps és terapeuta tud segiteni.
2022. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!