Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legális kiadni egy pszichológu...

Legális kiadni egy pszichológusnak a kliense adatait?

Figyelt kérdés

Létezik ún. titoktartás. J. Depp és Amber Heard bírósági tárgyalásán ott volt Heard pszichológusa is, aki borderline és hisztrionikus személyiségzavarral diagnosztizálta őt. Ilyenkor hogyhogy nem kötelezi a pszichológust a titoktartás? Vagy Amber Heard engedélyezte?


Ha jól tudom, pszichológus csak akkor adhat ki információt, ha gyilkosság vagy nagyon súlyos bűn történt.


2022. máj. 1. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a titoktartás alól fel lehet menteni a titoktartásra kötelezettet annak érdekében, hogy a bíróság előtt vallomást tehessen.


A másik lehetőség - szerintem itt erről van szó -, hogy aki ezt a diagnózist felállította, az nem Amber Heard személyes pszichiátere volt, hanem a bíróság által kirendelt elmeorvos-szakértő, akinek pontosan az volt a feladata, hogy szakvéleményt adjon a bírósági eljárás számára. Ilyenkor a bíró és a felek kérdésére kell válaszolnia, illetve el kell mondania a véleményét. Itt nincs orvos-páciens viszony.


A bírósági tárgyalás pedig nyilvános, így ami ott elhangzik (kivételektől eltekintve), az szintén megismerhető bárki által.

2022. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, azt nem tudtam, hogy a bíróság rendelte ki.
2022. máj. 1. 18:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a diagnózis dokumentálva volt és a bíróság le tudta kérni?
2022. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: szerintem nem kérheti le, mivel a pszichológust köti az orvosi titoktartás.
2022. máj. 1. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ugye ha be van dokumentálva a rendszerbe, azt bárki láthatja akinek van rá jogosultsága.
2022. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de nem hozhatja nyilvánosságra, illetve ezeket az információkat általában elrejtik és csak külön engedéllyel lehet hozzáférést kapni.
2022. máj. 1. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, és gondolom 1 rakat ügyvéd meg a bíróság tud erre engedélyt szerezni+ ott nem a magyar törvények hatályosak.
2022. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kaphat senki sem engedélyt, kivéve ha maga a páciens engedélyezi. Itt is csak úgy kaphatott diagnózist, hogy külön felkért a bíróság egy elmeorvos szakértőt.
2022. máj. 1. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát akkor konkrétan erre a célra készült a dg.
2022. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt leírta az első válaszoló elég részletesen.
2022. máj. 1. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!