Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a reggeli depresszi...

Mit tegyek a reggeli depresszióval, alvászavarral?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van.

Jelenlegi adag gyszerekkel próbálok dolgozni.


Reggel: 200 mg Lamolep, 150 mg Elontril, 75 mg Pregabalin

Délben: 75 mg Pregabalin

Hazaérkezéskor: 1 mg Rivotril

Este: 150 mg Pregabalin. Ha nem megy az alvás, akkor 2,5 mg Olanzapin


Az Elontril új gyszer, még várni kell a hatásra.


Kevesebb gyógyszer (db számra) nem volt megoldható, mert vagy kiütőtt és 14-16 órát aludtam (pl Kventiax, Olanzapin, Ripedon) vagy nem minden tünetemre hatott.


Depire muszáj gyszer

Hangstab kell bipolra

Szorongásra is kell gyógyszer


Nagyon depressziós vagyok reggel, sokszor zokogok utazás közben. Alvásom nem áll be, keveset alszok. Figyelmetlen vagyok.


Van valakinek javaslata?


Sport, egészséges étkezés, sok folyadék, vitaminok, gyógyhatású szerek kipróbálva. Nem segítettek.


2022. máj. 5. 00:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem már ettől az irdatlan mennyiségű gyógyszertől vagy depressziós! Keress másik orvost! Minek ennyi gyógyszer, ha még csak nem is használ?

Hogy lehet valaki egyszerre unipoláris is meg bipoláris is?

Milyenek a családi körülményeid? Egy jó kis szerelem kéne! Milyen sportot próbáltál? Ha az egyik nem jön be, bejöhet egy másik.

2022. máj. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kocogtam, otthon tornáztam, súlyzóztam, gyógytorna, mindfulness nyújtómeditáció.


Szorongásra jól hat a gyszer (Pregabalin és Rivotril). C-PTSD a fő diagnózisom.


Bipoláris depressziónak van depressziós szakasza. Abban vagyok. Antidepit csak hangulatstabilizáló vagy antipszichotikum mellett szabad adni mert kevert fázis lehet vagy átcsapás. Ez a protokoll és gyakorlatilag is fontos.


Elontrilt (antidepi) még nem szedem annyi ideje, hogy teljes hatását kifejtse. Lehet emelve lesz


Elontril, Lamolep nem szedál.


Lamolep hangulatstabilizáló, de akut depresszióra is jó, illetve megelőzésére. Erősíthet antidepi hatást. Nekem gondolatrohanásra, pörgésre (kevert fázis) hat jól. Amióta szedem nincs.


Lamolep: kevert fázistól jól véd

Elontril: még kevés ideje szedem, hatásra várok. Emelés kellhet.

Ezek nem szedálnak.


Pregabalin: kis adagban szedem, enyhén álmosít. Szorongásra jól hat.

Rivotril: ezt csak itthon szedem mert nagyon almosíthat. Adagfüggő.


Nem feleslegesen szedem ezeket, nem hatástalanok és egyik sem elhagyható mert mindem tünetemre kell gyógyszer.


Új munkahelyem van, nagyon fárasztó a betanulás. Első hetem.

2022. máj. 5. 01:02
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem váltok orvost mert a szakmai protokollok szerint kezel, azaz antidepi mellé ad hangulatstabilizálót és szorongást is kezel.


Ezek nem nagy adagok.


Elontril és Lamolep - szokásos, javasolt adag


Pregabalin 2x75 mg a legkisebb javasolt adag. Max adagja 600 mg/nap. Én 75-75-150 mg-ot szedek.


Nem vagyok túlgyogyszerezve.

2022. máj. 5. 01:06
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom a megoldást,de én is depresszios vagyok reggelente és évek óta bipoláris. Szóval megértem hogy miért szedsz ennyi gyógyszert. Én is 4 félét szedek. Lamolep,rispedon,rivotril,sertralin és ezek mind kellenek bipolárisra ahhoz,hogy ne legyen az ember egész nap az ágyban a depressziotol.
2022. máj. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy még meg kell szoknod az új munkahelyet? Én mindig így vagyok, kb. egy hónapig mindig sírva megyek be és jövök haza. Hasonlóan sok gyógyszert szedek bipolárisra. Tudom hogy nagyok rossz, de adj neki időt, hátha az Elontril is fog segíteni.
2022. máj. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ott már jobb a hangulatom, de leragad a szemem az álmosságtól. Ma 5 órát sem aludtam, tegnap eleget aludtam, előtte 2 napig 5-5 óra Hazafele vidam vagyok.


Biztos, h még meg kell szoknom, be kell tanulnom.

2022. máj. 5. 05:58
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es

Mennyi Lamolepet és Risperidont szedsz (mg)? Risperidon nem álmosít nsgyon? Rivód mennyi? Sajnálom, h az antidepid hatása nem tökéletes.


Az enyém talán kezd hatni és még fejlődhet a hatása, 1 hónap után lehet akár emelni is.

2022. máj. 5. 06:08
 8/18 anonim ***** válasza:
Sokféle gyógyszert szedsz de kis mennyiségben. Lamolep nekem 400mg, az antipszichotikum is elég magas dózis. Neked meg kell találni a megfelelő hatóanyagot az orvosod segítségével.
2022. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Lamolepből többet nem tudok mert 250 mg-nál már jöttek a kiütések. 2x próbáltam emelni. Ugyanez volt.


Pregabalinból szednék többet, de nem lenne jó, mert szedál és munkahelyen látszik rajtam. Rivotrillal ugyanez a helyzet


Antipszichót nem szedek mert kis adag is kiüt. Depresszióra nem is szokott beválni.


Az antidepinek kellene lassan hatni.


Jó lenne, ha rendeződne az alvásom. Sokat segítene, ha nem 3-5 órákat aludnék időnként.

2022. máj. 5. 20:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha este 7-kor bevenném a 2,5 mg Olanzát, akkor kb délig kellene aludnom...elaltat, de ilyen áron.
2022. máj. 5. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!