Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges e, hogy a depresszi...

Lehetséges e, hogy a depresszió egyetlen tünete a reggeli ijesztő fáradtság?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne erről vagy az ellenkezőjéről meggyőződni ?
2010. nov. 8. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még ilyenről nem hallottam, hogy a depresszió egyik tünete ez lenne.
2010. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az ijeszto reggeli faradtsagnak ezer mas oka lehet, de nem feltetlen depresszio pl.

Mondjuk lehetne onkonrolt vegezni.

Eleget alszom-e, milyenek az etkezesi szokasaid, az eletkorulmenyek milyenek, nyugodt, vagy ideges kornyezet.

Mozogsz-e rendszeresen?

2010. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Redszeresen hetente kettő-négyszer egy-másfél órát hegyi kerékpározok.
2010. nov. 8. 18:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez a "reggeli ijesztő fáradtság" nem egy korrekt meghatározása valaminek. Én nem határoznám meg, anyukád biztos megtenné! Én így érzek pl. porszívózás előtt. A depressziónak, ha jól emlékszem 4-6 ismertetőjegye van. Keresd ki a googliban. Egyértelmű jelek, nem bemagyarázhatóak. Ha csak egy is hiányzik közülük belőled, akkor az nem depresszió.
2010. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az utsó vagyok. Hadd kérdezzem meg, mennyi idős vagy, és milyen nemű?
2010. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

59 éves Férfi Vagyok.


Edzés nélkül nem maradnál a nyomomban hegyre fel, a bringával és olyankor sose érzek semmiféle fáradtságot.

2010. nov. 8. 19:16
 7/15 A kérdező kommentje:

A depresszió tünetei

- tartós szomorúság

- levertség

- fáradtság

- öngyilkossági gondolatok

- túl sok vagy túl kevés alvás és evés

- szexuális éedeklődés hiánya

- bűntudat

- önvádlás

-kezdeményezőkészség hiánya


Nem kell mindegyiknek fennálnia ahhoz, hogy a pszichiáter depressziót diagnosztizáljon.

2010. nov. 8. 19:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, de a fáradtság önmagában biztos, hogy kevés.
2010. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En a helyedben egy teljes orvosi kivizsgalast kernek!

A Ferjemnek volt hasonlo problemaja, s bizony csak jol jart azzal, hogy megfogadta a tanacsomat, mivel idejeben lett felismerve "valami"!

Viszont igy mar eltudtuk kezdeni a megfelelo kezelest, s meg most nem szorul gyogyszeres kezelesre, sem egy mutetre, mivel termeszetes uton is tudjuk orvosolni.

Ebben a korban mar a szervezetunk "kopasnak" indul,s epul lefele. Ettol nem kell megijedni, de elkell fogadni es egyutt kell elni Vele, mint Te is, hogy meg mindig sportolsz.

De megis evente 1-er kerj egy teljes kivizsgalast, vagy pedig akkor, amikor valami nem termeszetes dolgot tapasztalsz, mint jelenleg.

A paromnal erelzarodas volt, O is sportol es 50 eves, s hala a Teremtonek egeszsegesek vagyunk.

Tehat meg most egy testi-tisztitassal megusztuk ezt a dolgot, de ha nem idejeben ismerjuk ezt fel, akkor mar komoly betegseg lett volna a vege. S ugye Nalunk is a faradtsag volt a tunet!

Ha barmiben segiteni tudok nagyon szivesen, de ajanlom a teljes kivizsgalast vegezd el!

2010. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mije záródott el a férjednek ?
2010. nov. 9. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!