Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nálam miért van?

Ez nálam miért van?

Figyelt kérdés

Fura kérdés lesz tudom.


Vannak szavak, mint pld a “vagyok”, amire ha ránézek egy varánuszt látok. Meg vannak szavak, betűk, amiket ha elolvasok egy vizuális kép jön fel. Ebben a vizuális képben megeszem azt a szót, vagy betűt, néha van íze (?).


A másik, hogy ha eszembe jut egy illat/ szag a múltból és nem tudom honnét, akkor visszakeresem. De úgy, hogy az emlékeimbe végigszagolok mindent, mert emlékszem a szagukra, míg meg nem találom mit kerestem.


Mi lehet ez?



2022. máj. 5. 07:24
 1/6 Contefleur ***** válasza:
46%
Szia. Szerintem keress fel egy neurológust. Bizonyos neurológiai elváltozások okozhatnak ilyen jellegű érdekességeket. :)
2022. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Tudatalattiból* jön. Nekem gyerek- és fiatalkorban volt ugyanilyen, hogy a számoknak volt színe és íze. Nem tartom kóros állapotnak, inkább érdekességnek.



*egyes ezo-spiri vélemények szerint előző életekből lerakódott "élménymaradványok" áthallása.

2022. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Szinesztézia, egy teljesen természetes mentális jelenség.
2022. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, egy érdekes, de nem kóros dolog. Nagyon ritka.
2022. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4, Melyik része ritka?
2022. jún. 6. 09:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egész. Nézz utána a szinesztéziának (nem nyelvtani értelemben), pl. a wikipédián.
2022. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!