Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrenia? Lehet jogositvany...

Skizofrenia? Lehet jogositvanya egy skizofren betegnek? Lehet vele teljes eletet elni? Honnan tudom, hogy nalam jelentkezik a kataton allapot, eszreveszik magukon? Kikapcsol az agyuk?

Figyelt kérdés
Nem hallok hangokat,nem hallucinalok semmi felet!Gondolataim nem fuggenek ossze,bar ritkan fordul elo!Akaratlanul utanzok masokat,beszed stilusaikat!Mindig is jol fogott az agyam,kresz vizsga 75/73! Mar csak a vezetes lenne vissza,ezmiatt nem merek orvoshoz menni,nehogy eltiltsanak tole. 2éve aktivan hasznalok szintetikus kabitoszereket,ugy gondolom ez miatt jelentkezett nalam a skizofrenia!

2016. júl. 27. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig ezt orvos nélkül nem úszod meg. Most ha itt valaki azt írja lehet vezetned, akkor el is hiszed hogy úgy van? Csak mert ezt a választ várod? Gondolkozz már egy kicsit, az orvos nem sz.ivatni akar ha azt mondja nem ajánlja a vezetést. Most ha kocsibn veled történik valami és e miatt tömegbalesetet okozól, hogy fogod érezni utána magad, ha megtudod miattad halt meg több gyerek, esetleg van köztük gyerek is? Nem éreznéd kicsit szarul e miatt magad? Orvosod tudja milyen állapotban vagy és alkalmas vagy e a vezetéshez. Másik meg nem hiszem hogy 10 éves vagy, hogy ezzel ne legyél tisztában és egy ilyen gya.gyás, főleg gyerekek álltal látogatott oldalon kell feltenni egy ilyen kérdést. Itt felnőtt alig van és a gyerkek 99% re.tardságokat válaszol szinte mindne kategóriában. űű, mert sokaknak egy a játszótere, a helyett hogy lemennének csúzdázni, meg hintázni az való nekik inkább... Szóval a kérdésre vissza térve, slattyogj el szépen a dokidhoz és kérdezd meg őt erről! :)
2016. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem jól írtam :/ "miattad halt meg több ember köztük több gyerek..." :/
2016. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemhinnem,hogy barmifele balesetet is okoznek,ez a kerdes arra ment ki,hogy egy letezik e olyan skizofren aki vezethet,mert ha nem,akkor most lesz egy! Nincs olyan tunetem ami gatolna barmiben is,nincs hallucinacio,hangokat sem hallok! Lehet ezt az egeszet csak be kepzelem magamnak,nemtudom...egy ami zavar,hogy ha ez igy is van,akkor csaladom ezt titkolja elottem,es figyelik mitcsinalok,nincs magan eletem amire minden embernek szuksege van
2016. júl. 27. 09:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Diagnosztizálták nálad a skizofréniát? Vagy magadnak állítottad fel a diagnózist.

Ha tudod, hogy a drogoktól jelentkezek nálad tünetek, mi a fenéért nem szoksz le rólak?

Tény, hogy a drogok az arra hajlamosoknál előhoznak skizofrén tüneteket, van is ilyen ismerősöm, de ő keményen hallucinál és hangokat is hall. Nálad nem biztos, hogy ez van. Doki tudná megállapítani, de ha nem akarsz végleg tönkremenni és zombi módban végig szenvedni az egész életet, akkor állj le a drogokkal, mert egy ponton már nem lesz visszaút.

A kataton állapot a skizofrénia egyik legsúlyosabb tünete, akik itt tartanak, többnyire már nincs betegség tudatuk. Abszolút nem való jogsi a kezükbe, nem is lenne biztonságos.

2016. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Magamnak allitottam fel!! Leis alltam a szerekrol annyira beparaztam
2016. júl. 27. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha diagnosztizálják a skizofréniát, akkor csak szakorvos tud róla dönteni.
2016. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"egy ami zavar,hogy ha ez igy is van,akkor csaladom ezt titkolja elottem,es figyelik mitcsinalok,nincs magan eletem amire minden embernek szuksege van"


lehet furcsán viselkedsz és nem tudják mire vélni

2016. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha úgy döntesz hogy dokihoz mész skizóval diagnosztizálnak, akkor érdemes egy több éves procedúrát kezdeni, időnként új dokihoz menni mert könnyen félrediagnosztizálnak. Én úgy kaptam először skizó diagnózist h bementünk anyámmal a dokinőhőz, az rámnézett és már mondta is a diagnózist, aztán így lettem kezelve az első bennfekvős helyen. Később aztán kiderült egy másik dokinál h félrediagnosztizáltak, pedig volt nálam is olyan katatónszerű időszak. Ahány doki annyi diagnózis, csak akkor adják az előző helyen szerzett diagnózist ha viszem nekik a kórlapot.
2016. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te drogos vagy, akkor meg nem tök mindegy hogy van e mellette skizofréniád? Nem valo neked jogsi. Ja leszoktál, persze ne kamuzz, aki rá volt egyszer kattanva, annak mindig az eszében lesz. Amugymeg ezek a szintetikus szarok totál sszéttkurhatják az agyad. Dehát tudtad te elöre mégis toltad. Ez felelötlenség és felelötlen embernek nem valo a jogsi. Hagyd abba a tanfolyamot.
2016. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!