Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-esként érdemes...

Asperger-esként érdemes inkább Asperger-esekkel barátkozni?

Figyelt kérdés

Most van folyamatban a diagnózis felállítása. Ez sok kérdésre választ ad visszatekintve az életemre.


Jobb esélyeim lennének barátságokat kiépíteni ha olyanokkal próbálkoznék akik szinten az autista spektrumon vannak?


28/F



2022. máj. 6. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Autisták nem barátkoznak. Nincsenek szociális kapcsolataik. Itt meg végképp nem irogatnak, mert nem érdekli őket a többi ember.
2022. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Leírod nekem privátban milyen dolgok utalnak rá nálad hogy Aspergeres vagy? A jeleket. Én is gyanús hogy az vagyok csak szakembernél nem voltam vele
2022. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

egyeskere ne hallgass, neki csak az autista aki nonverbalis magaba zarkozott zoldseg

az autistak baratkoznak, nekem is van nem egy autista baratom, nem konnyu veluk, de ha tudja az ember hogy autista a masik, akkor konnyebb kezelni a melypontokat a kapcsolatban

2022. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindkét fajta barát kell. Az egyharmad BME-vik mérnökinfo szak az asperger spektrumon helyezkedett el. Kell 1-2 nyitottabb ember, de amúgy szerintem kell.1-2 aspergeres barát is.
2022. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
94%

“Autisták nem barátkoznak. Nincsenek szociális kapcsolataik. Itt meg végképp nem irogatnak, mert nem érdekli őket a többi ember.”


Mekkora egy idióta bunkó barom vagy ! Én autista vagyok, mégis irogatok ide és vannak barátaim. Igaz, hogy nem minden ember érdekel - például a magadfajta biztos nem -, de mi sem robotok vagyunk, hogy ne lennének érzéseink és legalább minimális társas igényünk

2022. máj. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Az autizmus annyiféle, ahány ember van, nem véletlen, hogy ma már inkább az autizmus SPEKTRUM zavar kifejezést használja a szakirodalom. Sok autistáról elsőre meg sem mondaná a környezete, hogy rajta van a spektrumon, mert megtanulta, hogyan kontrollálja a belső feszültségét és pl.mások jelenlétében nem rázogatja a kezét (amit amúgy a feszültség levezetésére sok autista gyakran csinál.) Épp ezért, kedves kérdező, szerintem nyugodtan barátkozz nem autistákkal is, a diagnózisod ne tartson vissza ettől. Viszont hasznos lehet, ha van pár olyan barátod is, aki hasonló nehézségekkel küzd, mint te, mert ezeket jobban meg tudjátok beszélni.
2022. máj. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Bár nincs diagnózisom, de valószínűleg a spektrumon vagyok, mindig különböztem az átlagtól. Szerintem jó, ha van az embernek neurotipikus és aspi barátja is, mert sokszor a NT nem fog tudni teljesen megérteni, hiába törekszik - legalábbis ezt tapasztaltam. Néha magamat sem értem, ha túl összetettek az érzéseim pl.

Hozzám hasonló illetővel csak nemrég találkoztam, mikor új munkám lett. Volt egy kiborulásom, amit nem tudtam kontrollálni és ő egyszerűen valahogy profin ráérzett, hogy mit tegyen, ami soha senkinek (szüleimnek sem) sikerült még eddig. Felszabadító, hogy nem néz furcsán, ha a lábamhoz kocogtatom a kezem, mikor meg akarom magam nyugtatni (nekem ez a mozdulatsor segít), ha nem jól fejezem ki magam. Illetve, hogy egyformán ugyanazokat a szituációkat tartjuk viccesnek, amik többnyire a mások számára nem azok (időnként még mindig van, hogy nem értem a bonyolult, túlgondolós vicceket, mások pedig az enyémeket). Kell, hogy legyen, aki rámutat azokra a dolgokra, amikben fejlődhetek, könnyebben vehetem az akadályokat a társas interakciókban, viszont eddig nagyon hiányzott egy olyan valaki, aki hasonlít (mindig úgy éreztem, csak én vagyok ilyen ufó - ahogy csúfoltak régen).

2022. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy én is 1-es nézetét gondolom. Egy autista a szó szoros értelmében őszintén szeretne barátokat, vagy csak echolálja, mert ezt látja a környezetében, vagy mert mondják neki? Az autisták imádnak inkább egyedül lenni. Nem? Vagy legalábbis nem hatja meg őket, ha magányosak. Szal nem igazán értem ezt az autista barátot keres"-dolgot.
2022. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
A 7-es, ha tényleg autista vagy, sokat írsz arról, hogy milyen jó, hogy valaki van neked ezért és ezért, de te fordítva, miért vagy jó barátja a másiknak? Úgy értem egy barátság kölcsönös...
2022. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem autistaként eddig azok a tapasztalataim, hogy akikkel barátkoztam, azok közül akik megbántottak engem és elhidegültek tőlem, mind neurotipikus volt. A sérültekkel (látás-, hallás-, mozgás-, autista, Down, Williams, oxigénhiány) akikkel dolgozom, ők egyben a közeli barátaim is. Eddigi tapasztalataim szerint ők még nem bántottak meg és megértőbbek. Még nem tapasztaltam, hogy egy sérült szándékosan bántani akart volna engem.
2022. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!