Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-esként érdemes...

Asperger-esként érdemes inkább Asperger-esekkel barátkozni?

Figyelt kérdés

Most van folyamatban a diagnózis felállítása. Ez sok kérdésre választ ad visszatekintve az életemre.


Jobb esélyeim lennének barátságokat kiépíteni ha olyanokkal próbálkoznék akik szinten az autista spektrumon vannak?


28/F



2022. máj. 6. 15:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igen, a kézrázás nagyon gyakran csináljuk. De muszáj, mert ha visszatartom és nem engedek a késztetésnek, elkezdek szédülni és elfogy az energiám. Gondolom a belső feszültségek miatt. Jobb az, ha rázom a kezem

2022. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igen. Jobb, ha hasonló a hadonlóval kezd'. Így megbántani sem tudjátok annyira egymást. Könnyen túllendültök az érzelmeken".
2022. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

A 10-eshez meg annyit, hogy ez elgondolkodtatott téged, hogy vajon miért mindig a neurotipikusak bántottak"? , ahogy írtad...

Te pl nem bánthattad meg valamivel őket? Talán észre sem vetted... Hm. Érdekes, hogy tényleg csak érdeklődöm, de adekvátan senki sem válaszol, aki kompetens volna...

2022. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13


Mi autisták nem hazudunk, emellett nem csak másoktól de saját magunktól is elvárjuk, hogy az ígéretünket betartsuk. Nálunk olyan, hogy "trend", meg "játszmák" a neurotipikusok világából, nem létezik. Ha valamit tudni akarunk, megkérdezzük. Ha valaki kérdez, őszintén válaszolunk. Aki szeret minket, azt viszontszeretjük. Mi nem lökjük el a szeretteinket, csak mert problémája van, csak mert gyengének érzi magát. Ilyet csak neurotipikusok csinálnak. Autistákat, sérülteket nem láttam így viselkedni.


Normális neurotipikusok (és normális nemsérültek) létezésében kételkedem az eddigi rossz tapasztalataim miatt, de kifejezetten boldog lennék, ha nem csak léteznének, de szeretnének is engem.


Teljesen magányosnak érzem magam. Szeretetre, megértésre, törődésre, odafigyelésre van szükségem. Eddig mindig én adtam erőfeszítéseket, de nem kaptam adekvát viszonzást.


#Kérdező


Sajnos autistaként fogalmam sincs, hogy mit jelent az, hogy ha valaki tényleg őszintén ott van mellettem, ha valaki kitart mellettem, ha valakit tényleg érdeklek, ha valakivel megoszthatom az érdeklődésemet, ha valakivel elmehetek nyaralni. Nem tudom, hogy milyen az, hogy ha egy lány felnéz rám, büszke rám azért amilyen vagyok és nem csak akkor vagyok jó neki, amíg fizetem az éttermi fogyasztásokat, mozikat, egyéb programokat - de amint nekem lenne szükségem odafigyelésre, törődésre, segítségre, támaszra, vigaszra, egyből el vagyok lökve.


Az lenne a logikus, ha Aspergeresként egy másik Aspergeres tartana ki mellettem a végsőkig, de én vagyok az egyetlen Aspergeres, akinek a testi érintések az elsődleges szeretetnyelve és a minőségi idő a másodlagos. Én vagyok az egyetlen Aspergeres, aki biztonságra, szeretetre vágyik. Még sosem találkoztam magamhoz ténylegesen hasonlóval.


Van az a mondás, hogy vakok között félszemű a császár, itt inkább az, hogy sérültek között a magasan funkcionáló Asperger-szindrómás autista a császár. Egészségeshez túl beteg vagyok, sérülthöz túl egészséges. Nem tartozom sehova, nem találom a helyem. Rengeteg fájdalom/sérelem van bennem, és eddig rengetegszer kaptam azt, hogy félnek tőlem, hogy agresszív vagyok (mert amikor dührohamom van, akkor kiabálok és a körülöttem levő tárgyakat tönkreteszem - de emberre állatra nem emelek kezet, pláne nem gyerekekre és pláne nem Nőkre), és nem tudnak velem mit kezdeni.


A zenék nem hoznak ki belőlem érzéseket, számomra csak emlékek és adatok. A környezetemben én tudok a legjobban angolul és én értek a legjobban a játékokhoz - társasjátékokhoz és videojátékokhoz egyaránt. Rengeteget képes vagyok beszélni, mert nincs aki meghallgasson engem, nincs kinek elmondjam. Gyakorlatilag egyedül élek. Számomra a természet csak textúra, ami ott van. Semmi érzelmet nem hoz ki belőlem. "A" pontból "B" pontba megyek, számomra csak akkor van értelme a sétának, ha ezzel annak okozok örömet, akit szeretek.


Nem tudom, hogy Aspergeresként kivel "kéne" és "érdemes" barátkozni, mert úgy érzem, hogy engem nincs miért szeretni a környezetem visszajelzése alapján.

2022. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%

Hát, akkor széles a spektrum, mert nekem volt mar olyan tapasztalatom, hogy autista nem tartotta be az ígéretét, nem egyszer, mert így jobb volt neki. Úgy jellemezte mindig magát, hogy ő törődő, figyel a másikra, fontos neki a másik, érzékeny", sajnos a gyakorlatban ez nem nyilvánult meg. Sőt nem egyszer inadekvátan bántóan viselkedett,sőt ignorálóan, mert valószínű nem bírta éppen interakciót, elvolt magában, mas dolga volt. Egyértelmű, hogy ezeket ő észre sem vette. Vagyis hogy is vehetné észre, látná be egy aspergeres, ha szociális esetlenség játszik nála?! Általában mindig támadóan lépett fel, mikor tükör lett elé tartva.

A barátság igénye egy aspergeresnél, kicsit ellentmondásos dolog...

2022. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Tiszta szívemből írtál.

#15

Akkor te nem Aspergeressel beszélgethettél, hanem egy rendes autista emberrel. Aki mélyebben van a spektrumon.


De egyébként egy igazi Asperger szindrómás tényleg teljesen olyan mint amit #14 írt. Én is ugyan ezt látom önmagamon, amiket leírt.


Már párszor kaptam leszidást, mert eltérek másoktól.

Nekem amikor nem bírom tovább a magányt, akkor van gyakorikérdéseken vagy pedig lelkisegély szolgálattal szoktam beszélgetni. Valamint van pszichológusom is,csak azért hogy a magányom eltűnjön.

2022. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor 16-os szerint aspergeres aspergeressel barátkozzon?
2022. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!