Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-esként érdemesebb...

Asperger-esként érdemesebb inkább automata váltós jogsit szerezni?

Figyelt kérdés

Már 80 óra felett vagyok, de még nem sikerült két vizsgán se átmenni a kézi váltóssal.


Ha kevesebb impulzus érne (váltás, kuplung hiánya) akkor érdemes lenne újra megpróbálni?



2022. máj. 7. 19:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi miatt buktál meg két alkalommal?
2022. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem az Aspergertől függ. Ha nem tudsz kézi váltós autóra levizsgázni, akkor menj automatára.
2022. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ám mindenkinek gépkocsival veszélyeztetni másokat az utakon. Ha neked túl sok impulzus a váltás és a kuplung, akkor a forgalom többi résztvevője is túl sok impulzus lesz.
2022. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Ennek semmi köze az aspiehoz. Egyszerűen nincs meg a mentális képességed az autóvezetéshez. Sokan vannak így, az a sok szabály, meg tábla, sokaknak nem megy.
2022. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj ugye, hogyha 5x-re se sikerül, akkor kivizsgálnak. Az után már mindenkit át fognak engedni, ha csak tényleg nincs nagyobb mentális problémád. Igaza van a hármasnak és a négyesnek, ha sok ennyi impulzus, nem fog menni a vezetés. Ez pont olyan szituáció hogy rengeteg mindenre kell figyelni. Gyalogosra, magadra és az úton közlekedő többi autósra is. Nem csak a saját magad életéért felelsz, másokéért is. Bármikor kerülhetsz egy dugóba vagy egy veszélyes szituációba, ott mondjuk egy dühroham nem szerencsés.
2022. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Aspergerhez figyelemzavar társul. Hiába törlöd.

Meredek, hogy vezetsz.

2022. máj. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

5


Volt rokonom BPn PÁV vizsgán, komolyan veszik.

Szerintem a kérdezőt ha átengedte orvosin a háziorvos, akkor elvileg nincs probléma.

Sok olyan ismerősöm volt (az elmúlt 10 évből) aki 50-60 órákat vettek.


Ha probléma van a kérdezővel az PÁVon kiderül, szóval szerintem mindenki meg nyugodthat.

2022. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az orvos és a pszichiáter akinél voltam azt mondta egészségügyileg alkalmas vagyok. Csak nagyon stresszelek a mindennapokban is mert elég nagy a nyomás rajtam más helyekről.
2022. máj. 8. 11:14
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy veszik komolyan. Egyik ismerősömnek hatodszorra sikerült, de a vizsgabiztos mondta neki, hogy nem hogy autót, biciklit se vezessen mert közveszélyes. Az orvosit meg hagyjuk is, ha jóban vagy a háziorvosoddal megírja a papírt.
2022. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én nem Magyarországon szerzem, itt független orvosok vannak.

A háziorvos itt még munkahelyi hiányzást se igazolhat...

2022. máj. 8. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!