Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik irkaljak, hogy kigyogyito...

Akik irkaljak, hogy kigyogyitottak okat gyogyszerre/terapiaval a depressziobol azok nem is depressziosok?

Figyelt kérdés

A depresszio alapbol az a betegseg ami gyogyithatatlan mint a rak.


Akik irjak hogy 1 evig szedtek x gyogyszert, jartak terapiara, vettek 2 kocsit es kigyogyultak a depressziobol azok egyaltalan nem voltak depressziosak.


Max szomoruak vagy unatkoztak.


[link]


En depresszios vagyok, es semmi nem gyogyit ki. Terapiak semmit nem ernek, gyogyszerek alig.


2022. máj. 8. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Már nem, hisz kigyógyultak belőle. Semmi gyógyíthatatlan nincs benne, sőt, az esetek nagy részében eleve csak egy időszakos dologról van szó.
2022. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1


A depresszio egy biologiai problema, nem felfogasi.


Amit te nevezel depresszionak az ideigelenes szorongo, melankolikus, motivalatlan allapot. Az teljesen mas.

2022. máj. 8. 11:40
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
Afrikában úgy gyógyitja a vajákos a migrént a pánikot stb hogy bunkóval ráb@sz a delikvens burájára . Életében nem fog panaszkodni sem segitséget kérni ... Ezt a nyugat enyhe mérgekkel tompítja elodázza .
2022. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"A depresszio egy biologiai problema, nem felfogasi."

Nem, nem igazán. Egy mentális betegség.


"Amit te nevezel depresszionak az ideigelenes szorongo, melankolikus, motivalatlan allapot. Az teljesen mas."

Nem én határozom meg a depresszió definícióját, hanem az ebben jártas egészségügyi szakértők. Pl.:

[link]

2022. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4


Nem hatarozol meg definiciot, hanem csak korbeirod.


En is korbeirom, es a depresszio biologiai, ez teny.


[link] Itt egy link ami csomo tanulamnyra hivatkozik.


Amugy reszben igazad van, rosszul fogalmaztam. A depresszio egy hangulati allapot.


Pontositom magam: a major depresszio biologiai eredetu.


[link]

2022. máj. 8. 11:57
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Rihmer professzor előadásában kétféle dolgot különböztet meg.


1. Amikor valakinek gondja, baja van és emiatt sz@r a közérzete. Ez NEM depresszió és erre nem való a gyszer. Ilyenkor, ha a gondját megoldja, normális közérzete lesz.

De: hosszabb távon a gond kiváltó oka lehet depressziónak, amikor már van biokémiai zűrzavar is, amire jó a gyógyszer.


2. Depressziónak azt tartja, amikor nem gond, baj okozza a rosszullétet. Ettől még lehetnek gondjai, de nem ez a rossz hangulat oka. Ha megoldódik a gond, akkor sem lesz jól. Ilyenkor nemcsak rossz kedv van, a depresszió szerinte nemcsak hangulati, hanem energetikai betegség is. Gyakran jár alvási gondokkal. Este javulhat a hangulat. Erre való a gyógyszer.

2022. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Első esetre is jó lehet a terápia. Valaki csak úgy tudja a gondját/baját megoldani, ha előbb dolgozik magán.


1. esetre mondják szerintem, hogy próbál kimászni a gödörből. Hisz van megoldandó gond.


Aki meggyógyult az tényleg meggyógyult.


De: a depresszió (a biokémiai) visszatérő betegség is lehet. Újabb epizód nem kizárt.


A major/súlyos depresszió epizód formájában szokott zajlani. Kb 4-8 hónap alatt magától elmúlik. (a biokémiai, azaz a 2. eset). De ezt nem célszerű megvárni. Jobb kezelni gyógyszerrel és mellette (nem helyette) terápiára járni.


Súlyos depressziónál (2-es eset) mindig kell gyógyszer. A terápiát is akadályozhatja a súlyos állapot. Kognitív blokád alakul ki (Dr. Ratkóczi Éva).


Vannak szezonálisan visszatérő depressziók. Nekem télen szokott lenni. Napfény hiánya okozza.

2022. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Dr Ratkóczi Éva


"



A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának kutatói résztvevőket keresnek online vizsgálatukba, mely a hangulat és a stresszhelyzetekre adott reakciók összefüggéseit vizsgálja kérdőív és reakcióteszt segítségével. Kitöltéséhez laptop vagy notebook, illetve asztali jellegű számítógép szükséges, a reakcióteszthez ugyanis billentyűzet kell. A teszt teljes kitöltése nagyjából 20 percet vesz igénybe. A kezdéshez kattints bátran!



Pszichoterápia vagy gyógyszer?


2010, december 17 - 09:37 - babarczyeszter


antidepresszáns | terápia | pszichoterápia | nyugtató | antipszichotikum



A gyógyszereknek is és a "beszélgetős terápiának is" megvan a maguk helye.


A gyógyszerek bizonyos esetekben, így a súlyos depresszióban, elengedhetetlenek és életmentőek lehetnek. Ítéltek már el (nem nálunk, Amerikában) orvost, mert nem adott depresszióban antidepresszívumot és a betege meghalt. Ez tehát műhibának számít. Súlyos depresszióban u.n. "kognitív blokád" alakul ki, ami azt jelenti, hogy a lelki élmények teljes mértékben a depresszió által meghatározott negatív gondolatok foglyává válnak, és ezen a blokádon semmilyen pozitív hatás nem tud áthatolni, mert a pozitív információk vagy teljesen kirekesztődnek, vagy negítív jelentést kapva torzulnak. Mivel ez a pszichoterápiás hatásokra is érvényes, ilyenkor a megfelelő gyógyszeres segítség ahhoz is elengedhetetlen, hogy a pszichoterápiás hatások iránt befogadóvá váljék az agy.


Bízhat tehát továbbra is a gyógyszerekben, illetve hallgasson szerintem a saját tapasztalataira. Ha nem találja elég hatékonynak, vagy mellékhatásokat tgapasztal, beszélje meg a kezelőorvosával. Nagyon sok féle antidepresszívum van, lehet válogatni és legtöbb esetben sikerül megtalálni személyre szólóan a legmegfelelőbb hatóanyagot és dózist. Persze, nem csodaszerek, sokszor csak enyhítik, nem szűntetik meg a depressziót - de ez azért nem mindegy. Többnyire tényleg érdemes kiegészíteni beszélgetős terápiával, főleg akkor, ha lelki okok is szerepelnek a depresszió kialakulásában. Van olyan kognitív terápia, amely magát a depressziós gondolkodásmódot célozza meg, ami a kiváltó okoktól függetlenül is segíthet bármely eredetű depresszióban - persze még a kognitív blokád előtt, vagy amikor már az elmúlt.


Vannak ugyanakkor olyan állapotok, amelyekben a pszichoterápiát kellene elsőként választani, és csak az esetek kis részében van szükség egy jó pszichoterápia mellett, esetleg csak átmenetileg gyógyszerre is. Ilyenek a régebben neurózisnak mondott szorongásos tünetcsoportok, aggodalmaskodás, fóbiák, pánikrosszullétek, és a kényszeres tüneti képek egy része, valamint a nem elsősorban biológiailag meghatározott enyhe, esetleg közepes depressziók, és a nem túl súlyos személyiségzavarok.


Sajnos igaz, hogy a mai hazai egészségügy káros mértékben gyógyszercentrikus, amiről már valahol bővebben írtam. Tényleg előfordul, hogy pszichoterápia híján kizárólag a gyógyszereket nyomatják, emelik, halmozzák és elfelejtik közölni a mellékhatásokat vagy nem ügyelnek kellőképpen illetve nem hívják fel a figyelmet a függőségi veszélyre az arra hajlamosító gyógyszereknél.


Tehát a gyógyszerártalmakról szóló adatok igazak lehetnek, de ezek nem csorbítják a megfelelő esetben és módon adagolt gyógyszerek - adott esetben életmentő, de mindenkképp lényeges szenvedéscsökkentő - hasznát-


üDV, éVA"

2022. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl szezonális depresszióm van, a gyógyszer el nem mulasztja, de kb tünetmentessé teszi.


De igen, nekem Novembertől Március közepéig, Április végéig vannak gyógyszer nélkül komoly tüneteim, nyáron kutya bajom.



És igen, sokaknak diagnosztizálnak depressziót egy trauma vagy élethelyzet miatt, és ahogy ez megoldódik, vagy a triggerek eltűnnek az életéből, akkor általában elmúlnak vagy alábbhagynak a depressziós tünetek is.

2022. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"A depresszio alapbol az a betegseg ami gyogyithatatlan mint a rak"


Ez nagyon nem fair a rákos betegekkel szemben, hiszen sok felgyógyult rák túlélő létezik.



És igen, depressziót okozhat élethelyzet (pl haláleset, hajléktalanság, abúzus, kilátástalanság...), valami trauma (pl balesetek túlélése, valamilyen testi fogyaték, pl komoly égési sérülés, nemi erôszak stb), és ez is pont ugyanúgy mérhető kémiai probléma is, mint akinek genetikus.


Az ilyesmi kirohanások rohadtul vesélyesek, mert az egyetlen dolog amit elérsz vele, hogy az emberek nem kezeltetik a ptoblémàikat, ami senkinek se jó.



És együttérzek veled, nekem is jópár gyógyszert meg kezelést végig kellett zongorázni mire találtam olyat ami használt.

2022. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!