Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki depressziós...

Van itt olyan aki depressziós volt és elment pszichológushoz, és a pszichológus kigyógyította a depressziójából?

Figyelt kérdés

2014. okt. 8. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyszer egy pszichológus azt mondta, hogy ő helyretenni, meggyógyítani senkit nem tud. Nem azért, mert menthetetlen volna mindenki, hanem mert nem ez a dolga. Ő csak abban tud segíteni, hogy támogat, utat mutat, rávezet a dolgokra. De az utat a "páciens" járja be és a munkában talán 2% se a pszichológusé.
2014. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szerinted nem éri meg elmenni?
2014. okt. 8. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Én azon a véleményen vagyok, hogy nem igazán. Ha magadtól nem tudod megoldani a dolgokat, de tegyük fel elég értelmes vagy ahhoz, hogy tisztában vagy a hibáiddal, és hogy változtatni kéne, egy pszichológus nem fog segíteni, aki elmondja az ezerszer hallott közhelyeket, ad 1-2 tanácsot meg csináltat néhány gyakorlatot.
2014. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Szerintem érdemes lehet. Nekem segít és számít, hogy van. Ad egy külső, ítélet mentes rálátást a dolgaidra. És olykor van hogy meglepő kérdéseket szegeznek neked, amire sosem gondoltál. De igazából ha nincs nagy bajod és elhatározod hogy jobban odafigyelsz magadra, továbbá mindenről tudsz beszélni valakivel, akkor szerintem nincs pszichológusra szükség. Ő csak abban segít, hogy jobban megérthesd önmagad és esetleg változtatni tudj, merj változtatni. De erre nélküle is képes lehetsz.
2014. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Meglepődtem, hogy az első válasz után az volt a következtetés, hogy akkor ez alapján nem éri meg elmenni. Az kuruzsló, aki azt állítja neked elég elmenni, elfeküdni és ő majd meggyógyít. A lélek gyógyítása pont olyan, mint a testedzés, ha fogyni/erősödni szeretnél. A munka oroszlánrésze rád vár, neked kell akarnod, kitartanod, vállalnod az életmódváltást, a pszichológus meg teret, lehetőséget, kontrollt biztosít, hogy ezt védett körülmények között véghez vidd. Én nagyon hasznosnak tartom, mert van, ami nem megy egyedül. (És a haver/rokon/barát nem tud szakszerű segítséget nyújtani.)

Szóval, ha depressziós vagy, és meg akarsz gyógyulni, akkor tud segíteni.

2014. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

#3.

Ezért fontos, hogy ne egyszerű pszichológushoz fordulj, hanem kiképzett terapeutához, aki mélylélektani módszerekkel kezel. (KIP, ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow módszerek).

Kérdező:

A terapeuta valóban nem gyógyít, de úgy kommunikál, hogy a helyes válasz Benned keletkezzék, és képes legyél meggyógyulni.

2014. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
hát az h 2% a pszichológus munkája annyit jelent h rossz pszichológus. ez mindkét fél részéről kemény munka.
2014. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Én ellenkeznék az első válaszoló véleményével, szerintem attól még, hogy valaki értelmes, igen is sokat segíthet egy pszichológus. Én azt gondolom, egyetemistaként, hogy szorult belém elég értelem, túlságosan is jól látom a hibáimat, meg pontosan tudom, mik azok, amik a depresszióba taszítanak, de vannak dolgok, amiket egyszerűen fogalmam sincs, hogyan dolgozhatnék fel, milyen módon győzhetném le őket, stb. És itt jön be a pszichológus, aki külső szemlélőként -nyilván nem közhelyekkel dobálózva, ha azt akarok akkor egy haverhoz megyek beszélgetni, nem pszichológushoz- segíthet rájönni, mi a megoldás.

Én többhöz is jártam, mert nem sikerült olyat találni, akivel egy hullámhosszon vagyok, végül találtam valakit, aki miatt új nézőpontokat fedeztem fel, remek ötleteket adott. Vele se volt teljes a dolog, sokmindenben nem értettem egyet vele, sőt, idegesített :D de azért kiváltotta belőlem a változni akarást. És rengeteget dolgoztam (az illetőnek kb 1%-a volt a dologban valóban, a munkát majdnem teljes egészében nekünk kell végeznünk) mire oda jutottam, ahol most vagyok.

Sajnos elég sérülékeny és bizonytalan még ez a változás, tudom, hogy még nem gyógyultam ki teljesen (talán soha nem is fogok), de tudom, hogy van akihez fordulhatok segítségért és ez megnyugtat.

Minden jót!

2014. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a második válaszolóra gondoltam :)
2014. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Depresszióval pszichiáterhez kell menni. Már, ha gyógyulni szeretnél. Ha nem, nem.
2014. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!