Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon beteg vagyok vagy még...

Nagyon beteg vagyok vagy még gyógyítható?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éve kezdődött a sztorim egy pánikrohammal 22 évesen. Aztán azóta kb. pokol az életem. Az összes elképzelhető testi tünetet produkáltam már, aki lehetséges. Pár évvel ezelőtt iszonyatos hipochonder lettem emiatt, de szerencsére 2-3 éve ez már eléggé elmúlt.

Évek óta a napi gondolataim nagy részét az tölti ki, hogy hirtelen meghalok, rosszul leszek, elájulok, stb...

Egyszerűen nem tudom ezt kikapcsolni. Üresjáratban mindig magam figyelem és azt vizsgálom, nincs-e valami bajom. Szinte már folyamatosan feszületben van a testem. Főleg az állkapcsom és a hasfalam.

Évek óra szenvedek megszédüléstől és bizonytalanság érzéstől is.

Félek belekezdeni bármire, mert attól rettegek, hogy ott halok meg.

Félek sportolni, mert attól tartok, megáll a szívem. Félek kirándulni, mert attól félek ott leszek rosszul. (sose ájultam még el, sose voltam annyira rosszul, hogy pl. futni ne tudjak) MÉGIS FÉLEK!


És ez kurvára elszomorít, pedig egy iszonyat sportos és örökmozgó ember voltam.

Egyfolytában magamat figyelem és egyfolytában emiatt van is szerintem tünetem.

Mit tudok tenni? Fura mód részegen vagy akkor, amikor nagyon koncentrálok valamire, nem jön elő.


30 éves férfi voltam.


2022. máj. 11. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Vedd le a fókusz saját magadról,mert magadra "szűkültél".
2022. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hogy? Évek óta próbálkozom. Néha az jut eszembe, hogy bizonyos tünetem, már rég volt, erre persze előjön.
2022. máj. 11. 13:02
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Most is magadra figyelsz! M8 volna ha felnéznél az égre, megnéznél egy felhőt aprolékosan, vagy megneznél egy fát, esetleg belemerülnél egy regeny, könyv olvasásaba? Összedöone a világ? Elárulom, pont ekkor nyílna ki előtted minden. Egyes voltam.
2022. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Pszichiáterhez kell menni, van rá gyógyszer.
2022. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
A gyógyszer mit old meg? Elnyomja de meg sosem oldja.
2022. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jóga segíthet vagy komoly sport? Mit csináljak?
2022. máj. 11. 13:19
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Már fentebb válaszoltam: olvass, merülj el maximálisan egy tevékenységben. Rakj ki egy 1000 db-os puzzlet, figyeld meg az apró részleteket stb.
2022. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ne hidd, hogy nincs hobbim vagy csak otthon ülök. Próbálok kikapcsolni, csak ezek miatt nagyon-nagyon nehéz.

Egy rohadt puzzle sajnos nem oldja meg.

2022. máj. 11. 13:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Látom mennyire próbálkozol...
2022. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Próbálkozom, mondom, hogy nem ennyi. Ez csak arra az időre vonja el a figyelmem, mint írtam, amikor nagyon koncentrálok valamire nincs bajom.

De máskor visszajön.

2022. máj. 11. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!