Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez utalhat valami mentális...

Ez utalhat valami mentális betegségre?

Figyelt kérdés
Napi szinten előfordulnak "álmodozásaim" különböző emberekkel kapcsolatban, lehet az híres sztár, színész, vagy csak egy hétköznapi ember, akit a sarki zöldségesben láttam. Ilyenkor rendszerint elképzelek különböző szituációkat, egész párbeszédeket, amiket ők mondanak, vagy amiket én. Kicsi koromban azt hittem ezek még "normálisak" voltak, de azóta sok idő eltelt és egyáltalán nem szoktam le erről, hanem már napi rendszerességű lett. Van, hogy munkahelyen, munkavégzés közben, családi ebéd alatt is ilyen történeteket játszok a fejemben. Szerencsére nem beszélek magamban és tudok közben a külvilágra is koncentrálni, szóval nem bambulok el ezek közben, de úgy érzem, hogy nagy bajok vannak nálam fejben, többek közt emiatt is. Szerintetek? Le lehet erről szokni? Vagy mit csináljak ezzel?
2022. máj. 14. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mindenki álmodozik, van, aki észre se veszi, ezt hívják bambulásnak :D . Én is így szoktam, ahogy te írtad, és mindenki más is, csak különböző lelkivilágú emberek különböző "szituációkat" játszanak le gondolatban. (Van, aki reálisabbakat, vagy múltbeli eseményeket, van aki fantáziákat,stb.) Teljesen normális, hidd el. A baj ott kezdődik, ha hallucinal valaki, vagy hangokat hall amik "nem tőle jönnek" , ha nem tud reagálni a környezetre, vagy nem érzékeli azt,vagy nem realisan erzekeli. Semmi baj nincsen veled. :)
2022. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem mentális betegség.
2022. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az sem baj, ha ilyen sokat csinàlja valaki? Engem nagyon zavar, de nem tudom abbahagyni.
2022. máj. 14. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem baj, valószínű sokat rágódsz dolgokon, embereken, szituációkon, és így "dolgozod fel" a feszültséget. Vagy simán csak élénk q fantáziád. Hidd el, hogy ez nem q mentális betegség kategória. :)
2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!