Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniában szenvedőkhöz,...

Skizofréniában szenvedőkhöz, vagy hozzátartozóikhoz intézem a kérdésemet. Megfigyeltetek olyan tünetet, mint a memóriazavar? Vagy azt, hogy nem fogja fel a beteg, mit mondanak neki? Nem képes koncentrálni, követni egy beszélgetés tartalmát?

Figyelt kérdés

Nagyon brutális memóriazavaraim vannak. Időközönként jönnek elő.


Egyre jobban elbutulok. Vagyis idiótának tűnhetek a munkáltatóm illetve barátaim körében,mert nem emlékszem szinte semmire.


Elfelejtem, amit már megtanultam. Nem értem, amit mondanak nekem. Nem emlékszem a közelmúltra. Félrebeszélek.


Aztán jön egy jobb időszak. Majd megint visszatérnek a tünetek.


Elfelejtek egy már ismert útvonalat, nem emlékszem a fél életemre. Nem tudom felidézni kinek mit mondtam, mit írtam és fordítva.


Nem ismerem fel az embereket.


Aztán jön egy éles váltás és minden rendben.


Volt 2 skizofrén rokonom.


Ismertem egy lányt, aki szintén skizofrén.


Mondtak olyan dolgot, hogy annyira idegesek egy szituációban, hogy nem képesek gondolkozni. Nem emlékeznek dolgokra, mindent elfelejtenek.


Van okom aggódni?


Mit tapasztaltatok?



2022. máj. 16. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazoltan skizofrén vagy?
2022. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. máj. 16. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor mit beszéled be magadnak hogy skizofrén vagy? Amit leírzál, memóriazavar stb az simán lehet idegi, érzelmi kimerültségtől, de mostanában akár post covidtól is.
2022. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem skizó tünet. Ki kellene vizsgálni. Addig próbálj eleget aludni.
2022. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A benzo származékok szoktak memória zavart okozni, pl Xanax.
2022. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!