Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet hirtelen megszokni...

Hogy lehet hirtelen megszokni egy teljesen új életet, amely lényegesen silányabb?

Figyelt kérdés

25 éves leszek, előszőr lesz 40 órás munkám és oda az a szabadság, ami idáig megvolt. Állandóan utaztam, szórakoztam, alkalmi projektek voltak, amiből ez finanszírozható volt, de a válság most betett, kénytelen voltam elmenni dolgozni. Belekerültem egy mókuskerékbe, aminek semmi hosszútávú célja nincs, csupán a megélhetés. Nincs nagy terv. Idáig tényleg éltem, és a szabadság, ami az életem alapja volt most odalett.


Hogy lehet elfogadni ezt?


Olyan ez most, mint egy bankár, aki egyik napról a másikra mindenét elvesztette és minden, amit addig megszokott nincs többé.


Várom a válaszokat,

üdv



2022. máj. 16. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
amiből eddig éltél, az a munka már nincs?
2022. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
csak idő kérdése és megszokod.
2022. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

az már nincs, olyan irreális áremelkedés ment végbe ezen a piacon, hogy lehetetlen folytatni.


a problémám nem az, hogy olyan dolgok után vágyok, ami soha nem volt az enyém, hanem amik elmúltak. hiányoznak az egyetemi évek, az a közérzet, gondtalanság. a világpolitikai helyzet és a kilátástalanság is közrejátszik, hogy elvesztettem a kapcsolatomat a realitással és depresszióba estem.

2022. máj. 16. 20:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam én is közel 4 éve. Az iskolák után megtehettem, hogy nem dolgozom, de aztán a semmiből adódott egy munka és elvállaltam. Az elején nagyon fura volt, de szerencsére jó a környezet, így könnyebb volt beilleszkedni. Pár hónap után, mikor először mentem szabira rendesen fura volt, hogy itthon vagyok. Azóta is ott dolgozom és most már az a természetes, hogy ott vagyok. El sem tudnám képzelni mihez kezdenék magammal, ha hirtelen megint itthon lennék évekig.
2022. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
idő kell az új helyzetek megszokásához. keresd meg az újban is a jó dolgokat, azokat az embereket, akikkel jól érzed magad
2022. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. az jelent igazi pszichológiai terhelést, hogy tudom, hogy ezáltal beszűkül a világ, a környezet állandó lesz. rengeteg kultúrát, várost, tradíciót megismertem és ezt a fajta felfedező utat szeretném folytatni, de ezt a beszűkült anyagi lehetőségek nem engedik. én tényleg kihasználtam az útlevelem adta szabadságot, bosszant, hogy itt van az asztalomon és nem kerül bele ki tudja meddig újabb pecsét. tovább nyújtózkodom, mint ameddig a takaróm ér. remélem meg tudom szokni a monotonitást és az stabil környezetet.
2022. máj. 16. 21:22
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Én az utazós munkámat vesztettem el emiatt a retkes átkozott virus miatt, ma mar olyan állapotban vagyok, hogy ki sem kelek az ágyból… én nem fogok elmenni egy mokuskerék munkába, inkább hagyom hogy éhenhaljak.
2022. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7 menj orvoshoz. ez így nagyon nem jó
2022. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül monoton egy munka. és keresd meg azt az utat, amivel elérheted, hogy utazhass. fiatal vagy, képzett, előtted az élet. ez egy jó cél lehet, amiért érdemes tenni
2022. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
rendben azért nem arról van szó, mint a 7-nél, egyszerűen csak melankolikus vagyok. de akkor rajta leszek, kutatni fogom a lehetőséget. köszönöm!
2022. máj. 16. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!