Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkorban történt hatások,...

Gyerekkorban történt hatások, konkrétan betegség rendszeres kezelése, amely fájdalommal jár és hosszabb ideig fennáll, válthatnak ki úgynevezett poszttraumás szindrómát?

Figyelt kérdés
Lehetséges az hogy gyerekkorban nem kezelték ezt megfelelően, vagy csak nagyon keveset beszéltek róla, így azokat az "élményeket" elnyomja gyerekként, majd felnőttkorban tör elő, valami hatására?
2018. jún. 2. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Nem biztos, hogy poszttraumás stressz szindróma ez, de mindenképp probléma. Pszichológust keressél!
2018. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem nekem van ez a probléma, hanem unokatestvéremnek.


Tudom, hogy min ment keresztül gyerekkorában, azt is tudom, hogy akkor a lelki oldallal nem foglalkoztak, csak a gyógyítás fizikai oldalával.

Nagyon jó képességű, de nagyon zárkózott lett az utóbbi időszakban és szorong, látszólag ok nélkül. Védekező állást vesz fel. És az árulkodó mondata az volt, hogy "jobb lett volna, ha akkor meghal"


És amikor finoman próbáltam beszélgetni vele a dolgokról, teljesen elzárkózott, viszont majdnem elsírta magát.


20+ / F-ről van szó.

2018. jún. 2. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!