Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek miért dobálóznak...

Az emberek miért dobálóznak komoly mentális betegségekkel, dolgokkal?

Figyelt kérdés

“OCD-s vagyok, mert nem bírom, ha a járdán egy cigi-csikk ferdén van rakva.”


Introvertált nekik depressziós


Traumát rossz élményekre használják. “Nagy trauma volt nekem, hogy 2-est kaptam a dogámra.”


“Ne legyél már ennyire Antiszoc”


“Imádja önmagát, tisztára nárcisztikus”.


Stb.



2022. máj. 17. 15:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg, ha pld. eszükbe jut, hogy hogyan csináltak nekik fülbevalót írják, hogy “Flashbackeim vannak tőle. PTSD-m van. *Sírósnevetős smájli*”
2022. máj. 17. 15:15
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem tudják mit jelent ha valaki valóban ezekkel küzd.
2022. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ha nem tudják, miért hangoztatnak összevissza minden marhaságot?
2022. máj. 17. 16:52
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert szerintük az a menő.. Ez a mai csodavilág. Csak az tudja igazán aki ezekkel a betegségekkel él együtt..de nem olyan vicces ám az.. Ma már mindenre rá lehet húzni egy jól csengő pszichés betegséget, holott általában más a probléma.
2022. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Haha, az OCD a kedvencem. Köze nincs a kényszerbetegségnek ahhoz, hogy valakit zavar, ha valami ferdén van :D
2022. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
#5 Így is megnyilvánulhat ám.
2022. máj. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Vagy esetleg menőnek/viccesnek tartják és azért használják, vagy csak szimplán megszokásból mert beleépült a mindennapi szóhasználatukban.

Ismerek olyanokat akit teljesen tisztában vannak ezekkel, mégis viccelnek vele néha, számomra nem zavaró. Sőt barátok közt én is poénkodok hasonlókkal, annak ellenére hogy én is érintett vagyok.

Ameddig mindkét fél tisztában van a pszichés betegségek valódi jelentésével, és így nem terjesztenek téves információkat addig rendben van nálam. Épp azért én is csak közeli barátoknál használok hasonló szófordulatokat.

2022. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Azért egy kicsit te is átmentél a ló másik oldalára. Az, hogy valaki mit élt meg traumáként nem a te kompetenciád eldönteni.
2022. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy kilyukasztották a fülét nem trauma, hogy az embernek folytonos Flashbackjai és rémálmai legyenek 14 évesen…
2022. jún. 22. 21:26
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Újra elmondom, nem a te kompetenciád. Láthatom a papírod arra, ami feljogosít arra, hogy mentális zavarokat diagnosztizálj!
2022. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!